Podpalacz ze Szczawna zatrzymany

Dzięki nagraniom z monitoringu policja bardzo szybko namierzyła i złapała mężczyznę, który podpalił samochód Straży Miejskiej w Szczawnie-Zdroju.

Przypominamy, że do pożaru samochodu patrolowego Straży Miejskiej w Szczawnie-Zdroju doszło w niedzielę przed godziną 15:00. Dzięki szybkiej reakcji strażaków ogień udało się prędko zgasić. Nikt nie ucierpiał i  nie doszło do zniszczenia innego mienia oprócz pojazdu.

 

Policja tuż po zdarzeniu zabezpieczyła nagranie z miejskiego monitoringu. Z materiału wyraźnie wynikało, że do pożaru doszło na skutek podpalenia. Jak informuje rzecznik wałbrzyskiej policji Marcin Świeży, funkcjonariuszom udało się szybko namierzyć sprawcę. okazał się nim 33-latek, mieszkaniec Szczawna-Zdroju.

 

Podpalacz został zatrzymany ale nie usłyszał jeszcze zarzutów. Nie znamy także motywów jego działania. Sprawę badają policja i prokuratura by ustalić kwalifikację czynu.

 

Po tym zdarzeniu część radnych ze Szczawna, z przewodniczącym Rady Michałem Brodą na czele kolejny raz domaga się utworzenia w mieście Centrum Monitoringu, ponieważ mimo, że w uzdrowisku zainstalowanych jest ponad 70 kamer, nikt nie śledzi ich na bieżąco.

 

plr

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno