Stara Kopalnia: Nocne Zwiedzanie

W minioną sobotę odbyło się pierwsze w tym roku Nocne Zwiedzanie z pracami górniczymi. Dwugodzinna wycieczka, podczas której uczestnicy pod okiem przewodnika, za pomocą specjalnego ekwipunku i podziemnych prac wcielają się w rolę górników

Na kolejną edycję Stara Kopalnia zaprasza już 27 lutego – szczegóły i bilety są dostępne na stronie www.starakopalnia.pl.  Zwiedzanie jest skierowane do osób powyżej 10-go roku życia. 
W tym tygodniu pojawi się także nowość w ofercie instytucji – Popołudnia ze Starą Kopalnią w Wałbrzychu.
 
W każde piątkowe popołudnie o godzinie 16:30 instytucja zaprasza na specjalne zajęcia edukacyjne w formie online, które będą skierowane do osób indywidualnych, dla dzieci w przedziale wiekowym 8-12 lat. Już w najbliższy piątek - 19 lutego podczas pierwszego spotkania Stara Kopalnia zaprasza na lekcję muzealną „W lisiej kopalni”. Zajęcia mają na celu wprowadzić uczestników w wirtualny świat górniczych opowieści, legend i tajemniczych postaci. Każdy zainteresowany dowie się czym jest legenda, dlaczego lis jest ważny dla Starej Kopalni i co symbolizuje. Zwieńczeniem zajęć będzie wykonanie liska techniką origami. Tematy kolejnych lekcji oraz bilety znajdują się na stronie internetowej. 
 
 
Stara Kopalnia codziennie zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem – od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-17.00 (ostatnie wejście o 15.00), w soboty i niedziele w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście o 16.00). Zwiedzanie odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym – obowiązuje zakrywanie nosa i ust, dystans społeczny oraz dezynfekcja rąk.
 
Bilety można kupić bezpośrednio w kasie lub przez stronę internetową.
Stara Kopalnia zaprasza również na swoje media społecznościowe – na Facebook’u instytucji co drugi wtorek publikowane są materiały z serii „Spotkania ze sztuką”, co drugi czwartek pojawia się materiał z nowego cyklu „Górnicze historie”, w którym muzealnicy opowiadają o różnych ciekawostkach związanych z górnictwem regionu. 
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno