Po Karty Dużej Rodziny i Rodziny 3 PLUS do MOPS-u

Od 23 lutego obsługą kart przysługującym dużym rodzinom zamiast Urzędu Miejskiego zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Rodziny wielodzietne mogą w naszym mieście wnioskować o rządową Kartę Dużej Rodziny, lub miejską Kartę Rodzina 3 PLUS. Pierwsza z nich opiera się o program rządowy i pozwala korzystać ze zniżek u partnerów programu w całej Polsce. Na portalu empatia.mpips.gov.pl znajdziemy listę wszystkich podmiotów oferujących zniżki na usługi posiadaczom karty. Na Dolnym Śląsku honoruje ją obecnie 1892 podmiotów a w samym Wałbrzychu - 77.

 

Wałbrzyska Karta Rodzina 3 PLUS to bardzo podobny projekt realizowany przez samorząd Wałbrzycha od 2014 roku. Lista podmiotów honorujących kartę jest nieco krótsza i w ostatniej aktualizacji z września 2020 roku wskazuje 25 pozycji.

 

Obie karty przysługują rodzinom, w których jest trójka lub więcej dzieci. Różnią się nieznacznie kryteriami wiekowymi w ramach których członka rodziny uznaje się za "dziecko". Dotychczas wnioski składało się w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu ale od 23 lutego wszystkie formalności będzie można załatwić w Biurze Obsługi Klienta MOPS przy ul. Limanowskiego 9.

 

 

plr

foto: archiwum

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno