Jedyne otwarte kino w regionie

300 osób odwiedziło w miniony weekend Kino Apollo. To jedyna placówka w najbliższej okolicy pozwalająca obejrzeć filmy na dużym ekranie. Na otwarcie mimo przyzwolenia nie zdecydowały się multipleksy.

Rząd zezwolił na działalność kin od 12 lutego. Duże sieci nie zdecydowały się na otwarcie. Obecne m.in. w Wałbrzychu Cinema City w komunikacie tłumaczy, że "potrzebuje mieć pewność, że sytuacja wraca do normy, aby po szybkim otwarciu nie być zmuszonym do ponownego równie szybkiego zamknięcia. (...) Otwarcie kin wymaga również  przygotowania repertuaru, rozmów z dystrybutorami filmowymi oraz promocji wprowadzanych na ekrany tytułów a to niestety wymaga czasu.
 
 
W Świdnicy, gdzie jedynym działającym kinem jest placówka należąca do sieci Cinema 3D nie ma możliwości obejrzenia filmów na dużym ekranie.
 
 
Wałbrzyszanie mają o tyle komfortową sytuację, że Dolnośląskie Centrum Filmowe zdecydowało się uruchomić wszystkie swoje placówki a wśród nich Kino Apollo.
 
- To było duże zaskoczenie bo nie spodziewaliśmy się, ze stanie się to tak natychmiast ale mamy przetarte ścieżki z dystrybutorami i kiedy padła informacja, że możemy się otwierać to poprosiliśmy ich o propozycje i otrzymaliśmy bardzo ciekawe oferty. Na przykład we Wrocławiu pokazy premierowe sprzedały się na pniu i mieliśmy pełną frekwencję na kilku pokazach - mówi Anna Smycz-Michalak, rzecznik prasowy Dolnośląskiego Centrum Filmowego.
 
Kino Apollo w weekend otwarcia odwiedziło łącznie ok 300 osób. W repertuarze znalazły się takie filmy jak "Helmut Newton. Piękno i bestia", "Lekcja Miłości", "Palm Springs", "Na rauszu" i" Coś się kończy, coś zaczyna".
 
- Jak tylko ogłosiliśmy, że będziemy się otwierać, natychmiast rozdzwoniły się telefony i spłynęło mnóstwo zapytań. Bilety na niektóre seanse, na przykład we Wrocławiu rozeszły się w kilka godzin. To świadczy, że widzowie byli już spragnieni powrotu do kina. Weekend otwarcia pokazał, że nie bali się przyjść. My już kilka miesięcy wcześniej pracowaliśmy w rygorze sanitarnym i nauczyliśmy widzów, mogą się czuć u nas bezpiecznie - dodaje Anna Smycz-Michalak.
 
Repertuar na najbliższe dni znajdziecie na stronie kino-apollo.pl. Jeśli w poszukiwaniu filmowych doznań jesteście gotowi wyjechać nieco dalej, to w Krzeszowie działa "Kino za rogiem" oferujące bardzo kameralną atmosferę. Podobną placówkę znajdziecie w Bolkowie i... to tyle jeśli chodzi o oglądanie filmów na innym ekranie niż komputerowy czy telewizyjny.
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno