Menu

Apel prezydenta w ochronie kotów

Dzisiaj wypada Międzynarodowy Dzień  Kota, na stronie Spóldzielni mieszkaniowej Podzamcze pojawił się apel Prezydenta Wałbrzycha, w którym apeluje o pomoc zwierzętom

Apel prezydenta w ochronie kotów
Prezydent namawia do otwierania kotom piwnic i dokarmiania ich odpowiednią karmą.  Apeluje tezo wyprowadzanie psów na smyczy, bo puszczone wolno zagrażają kotom. 
 
W mieście nie tylko człowiek ma prawo do życia lecz również zwierzęta, które od wieków żyją obok nas ludzi i są często naszymi cichymi sprzymierzeńcami.
 
9 sposobów jak możesz pomóc kotom wolno żyjącym:
 
Nie dopuść do ich nadmiernego rozmnażania. Sterylizacja i kastracja kotów wolno żyjących to najbardziej humanitarny i efektywny sposób ograniczenia liczby bezdomnych zwierząt.
 
Pozwól kotom wolno żyjącym żyć bezpiecznie na ulicach, parkingach i w piwnicach, które traktują jako swoje domy. Czują się tu bezpiecznie.
 
Pomóż innym robić to co jest właściwe. W każdej społeczności są osoby, którym los
bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. Spróbuj dotrzeć do nich. Przyda im się pomoc. Jeśli nie chcesz pomagać, to przynajmniej nie przeszkadzaj.
 
Zadbaj o to, aby koty miały bezpieczne, ciepłe i suche schronienie, dostęp do wody oraz
posiłek. Koty nie są w stanie 'samodzielnie znaleźć pożywienia. 
 
Należy je dokarmiać jedzeniem przeznaczonym dla kotów. Nie dawaj resztek jedzenia ze swojego posiłku.
 
 
Zachowaj czystość i zawsze sprzątaj po karmieniu. 
 
Mieszkańcy domów, w których zamieszkują koty, nie będą mieli powodów do narzekań.
Zapewnij im bezpieczne wejście i wyjście do pomieszczenia, w którym mieszkają. Możesz zamontować specjalne okienko uchylne. 
 
Spróbuj uzgodnić to z administracją domu.
Możesz zbudować dla nich specjalnie ocieplone budki, ze styropianu lub drewna. Pamiętaj jednak o tym, aby postawić je w bezpiecznych dla kotów miejscach.
Pomóż kotom wolno żyjącym  przetrwać zimę. 
 
Mróz, lodowaty wiatr i opady śniegu, to dla nich prawdziwy dramat. Trudności w zdobyciu pożywienia oraz brak schronienia przed zimnem sprawiają, że koty stają się bezradne, chorują i głodują. Wszystko to powoduje, że wiele z nich po prostu umiera
 
Dokarmiaj je, otwieraj piwniczne okna, pozwalając schronić się przed mrozem.
Wyprowadzaj psa na spacer na smyczy. Do klinik tafia wiele kotów, które zostały bardzo
poważnie pogryzione przez psy.
 
Dlatego, też apelujemy o czynny udział mieszkańców, administratorów, zarządców, itp. w humanitarnej opiece nad kotami wolno tyjącymi oraz udzielanie pomocy i wsparcia społecznym opiekunom tych zwierząt.
 

Komentarze

Boskilolo (18 lutego 2021 18:22)
Cytuję użytkownika: Iza
No jeszcze nie zwariowałam! Mam bezdomnemu kotu zrobić ciepłe legowisko, dać jeść a on w podziękowaniu zostawi mi "zapaszek" na kolejnej już wycieraczce. Nie da się z tym żyć, panie prezydencie!
Ty głupia idiotko
Krzyżówek 88 (18 lutego 2021 18:18)
Wszyscy co nie Libia zwierząt TP podłodze wszy i Romana się plen
Maniek (18 lutego 2021 12:49)
Dbajmy o zwierzęta. Proszę.
JULITEJA (18 lutego 2021 11:45)
OJ IGNORANCI, GDYBY NIE KOTY ZJADŁY BY WAS MYSZY I SZCZURY. W PRZYRODZIE MUSI BYĆ RÓWNOWAGA I SYSTEM EKOLOGICZNY BZ ŚRODKÓW CHEMICZNYCH KTÓRA JEST DLA NAS TEŻ ZDROWA. NIE BYŁO KOTÓW I BYŁA DŻUMA W WAŁBRZYCHU - NA CMENTARZU PO NIEJ STOI SZKOŁA NA 1 MAJA I ZAKŁADY PORCELANY. LUDZIE POWINNI ŻYĆ W ZGODZIE ZE ZWIERZYNĄ PSEUDO DZIKĄ A JEST ODWROTNIE. NIE BĘDZIE ZWIERZĄT,NIE BĘDZIE NAS. MOŻE TO CZAS NA ZMIANY ZACHOWAŃ, STYLU ŻYCIA I DZIELENIA SIĘ CHOCIAŻ W MAŁYM ZAKRESIE Z KOTAMI CIEPŁEM I JEDZONKIEM.
Grażyna (18 lutego 2021 10:52)
Cytuję użytkownika: Janusz
Niech się szelemej w końcu weźmie za budowę stadionu dla Górnika Wałbrzych bo nasza drużyna nie ma gdzie grać A musi mieć dobre warunki do treningów aby awansować do jednej z czołowych lig. To powinien być priorytet dla władz miasta , bo to najpopularniejszy sport w miescie
Już zaczął tak się wystraszył tego wpisu. A może niech niby piłkarze zaczną grać i znajdą sponsora? Kto będzie ten obiekt utrzymywał przez cały rok? Zaraz napiszesz o starej kopalni, ale tam znajduje się WOK, Zespół pieśni i tańca z którego korzystają dzieci oraz młodzież. Odbywają się koncerty itd. Nie dla stadionu na Nowym Mieście, będzie gra tak dla remontu stadionu Zagłębia.
Janusz (18 lutego 2021 9:46)
Niech się szelemej w końcu weźmie za budowę stadionu dla Górnika Wałbrzych bo nasza drużyna nie ma gdzie grać A musi mieć dobre warunki do treningów aby awansować do jednej z czołowych lig. To powinien być priorytet dla władz miasta , bo to najpopularniejszy sport w miescie
Iza (18 lutego 2021 9:45)
Cytuję użytkownika: Tadeusz
Cytuję użytkownika: Iza
No jeszcze nie zwariowałam! Mam bezdomnemu kotu zrobić ciepłe legowisko, dać jeść a on w podziękowaniu zostawi mi "zapaszek" na kolejnej już wycieraczce. Nie da się z tym żyć, panie prezydencie!
Sama się umyj to będzie inny zapaszek, lepiej kotu pomóc niż tobie.
Tak to jest się trafi na debila! Nie potrzebuję pomocy a Ty podaj adres to Ci przywiozę wszystkie koty z piwnicy. Te ogródków działkowych też! Dobra rada: kup parę wycieraczek w zapasie i uszczelnij drzwi wejściowe! Powodzenia!
Równowaga (18 lutego 2021 9:11)
Obecność kotów hamuje bezczelność szczurów
2333 (18 lutego 2021 8:49)
'lolę" se dokarmiaj.
Chris (18 lutego 2021 0:57)
Cytuję użytkownika: Zenek
Cytuję użytkownika: Iza
No jeszcze nie zwariowałam! Mam bezdomnemu kotu zrobić ciepłe legowisko, dać jeść a on w podziękowaniu zostawi mi "zapaszek" na kolejnej już wycieraczce. Nie da się z tym żyć, panie prezydencie!
Jesteś zepsutą tępą dzidą.
Jesteś po prostu głupi pewnie z dolnego Sobięcina
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

koty  |   dzien  |   miedzyanrodowy  |   luty  |   swietko  |   ochrona  |   zwierzat  |  

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Broń, narkotyki i papierosy bez akcyzy

Parada Przyjaciół Schroniska (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij