Uczennice i zakonnice tańczą, zapraszając do szkoły

Na niecodzienną formę promocji zdecydowały się siostry niepokalanki, prowadzące liceum w Wałbrzychu. Wraz z roztańczonymi uczennicami zachęcają do zapisania się do swojej szkoły udowadniając, że mają poczucie humoru i daleko im do "klasztornego klimatu".

Kilka lat temu furorę w sieci zrobiły filmy tańczących sióstr faustynek z Myśliborza czy dominikanek z Broniszewic. W drugim przypadku udało się zebrać 5 milionów złotych na budowę ośrodka dla niepełnosprawnych.

 

Tym razem możemy zobaczyć w akcji siostry niepokalanki z Wałbrzycha oraz uczennice Liceum im. bł. Marceliny Darowskiej, które w ten sposób chcą zachęcić do skorzystania z oferty edukacyjnej swojej szkoły.

 

 

Dyrektor szkoły, siostra Dorotea już nie raz pokazała swoimi nietuzinkowymi pomysłami, że szkoła prowadzona przez zakonnice to nie zamnkięty, surowy klasztor. To z jej inicjatywy powstało pierwsze w Wałbrzychu obserwatorium astronomiczne czy sąsiadujący z nim Eko Astro Lab, w którym w przystępny sposób można poznawać zagadnienia z zakresu astronomii.

 

 

Jeśli wydaje się wam, że w szkole uczą tylko religii to nic bardziej mylnego. Obecnie liceum oferuje naukę na profilach: medyczno-przyrodniczym, humanistyczno-językowym, menadżersko-biznesowym i matematyczno-informatycznym.

 

plr

foto: użyczone / P.Tokarski

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno