Menu

Kolorowy 'PrzeRAJD' dla Alanka

Pamiętacie ekipę ze Strzegomia, która wyremontowała Skodę dla Amelki i przekazała na licytację? Teraz angażują się w kolejną akcję charytatywną. W marcu planują rajd samochodowy, do którego może zgłosić się każdy a zebrane środki zostaną przekazane na leczenie Alana Oleksyka.

Kolorowy 'PrzeRAJD' dla Alanka

O problemach zdrowotnych Alana pisaliśmy przed rokiem. Chłopiec od urodzenia cierpi na rozszczep kręgosłupa. Przeszedł szereg operacji ale przed nim jeszcze długa droga by móc marzyć o stawianiu samodzielnych kroków.

 

- Rok zaczął się fatalnymi dla nas wiadomościami. Nastąpiła drastyczna zmiana planów… Lekarze zdecydowali, że Alanek musi przejść najpierw operację dwóch kolan i lewej stopy! A następnie prawej, bardziej skomplikowanej…  To oznacza, że koszty leczenia drastycznie wzrosną… Jesteśmy przerażeni i zrozpaczeni. Alan jest już po pierwszej operacji w Aschau Klinik. Miała być w październiku, ale plany pokrzyżowała pandemia... W końcu się udało. Jedna nóżka została zoperowana. Cieszymy się, że operacja przebiegła pomyślnie, ale oprócz szczęścia jest też ogromny strach… Przed Alanem operacja drugiej nóżki, znacznie trudniejsza - piszą rodzice Alana.
 
 
W zbiórkę na leczenie chłopca włączyła się Strzegomska Grupa Miłośników Motoryzacji, która ma za sobą sukces w postaci licytacji "Skody dla Amelki", która zakończyła się imponującym wynikiem - zebrano około 50 tys. zł w tym ponad 26 tys. z samej licytacji. Tym razem strzegomianie zapraszają na Kolorowy Przerajd samochodowy. Udział może wziąć każdy posiadacz prawa jazdy i samochodu.
 
 
Do przejechania będzie 10 odcinków specjalnych, na których będą do wykonania zadania specjalne związane z motoryzacją. Łączny dystans do pokonania wynosi ok. 100km. W naszym rajdzie nie liczy się czas tylko poprawność i kreatywność wykonywanych zadań. Wydarzenie zaplanowano na 20 marca tego roku. Wpisowe wynosi 50 zł - taką kwotą należy zasilić skarbonkę na rzecz Alana. Więcej szczegółów znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku.
 
Oficjalną zbiórkę na leczenie Alana znajdziecie TUTAJ.
 
plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Anonimowy (5 marca 2021 17:58)
Życzę ci dużo dużo zdrowia trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Strzegom  |   charytatywnie  |   alan oleksyk  |   rajd  |   samochody  |   skoda dla amelki  |  

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

W nowych parkomatach zapłacisz nawet karę...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij