Nawet 2 000 osób dziennie będzie mogło się zaszczepić w Starej Kopalni

Nawet 2 000 osób dziennie będzie mogło się zaszczepić w Starej Kopalni. Pierwszą dawkę przyjęły już tysiące wałbrzyszan. Aby przygotować się na ich większa liczbę, przygotowuje się drugą halę w Starej Kopalni.

Do końca maja powinni być zaszczepieni wszyscy, chętni wałbrzyszanie
Jak mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej – szczepionka jest bezpieczna. 
 
- Zaszczepiliśmy tam już tysiące mieszkańców Wałbrzycha i okolicznych miejscowości, ale również tych przyjeżdżających z daleka, którzy otrzymali tutaj skierowanie. Skutków ubocznych praktycznie nie ma. Jeśli są, to nieliczne i łagodne. To jest bezpieczny sposób i można powiedzieć, że zachęcamy do szczepienia. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Dzięki utworzeniu punktu szczepień w Starej Kopalni, ilość przeznaczonych dla Wałbrzycha szczepionek zwiększyła się. 
 
- Liczba szczepionek jest bardzo duża. W maksymalnym natężeniu szczepimy do 500 osób dziennie. W ciągu najbliższych paru dni zaczną pojawiać się masowe szczepienia drugą dawką. Spodziewam się, że osiągniemy i zbliżmy się na koniec lutego do tysiąca oso szczepionych dziennie w Starej Kopalni.  - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Druga hala w Starej Kopalni ma powstać w  marcu. 
 
-Podjąłem decyzje o przygotowaniu drugiej hali. Czynimy tam szybkie prace adaptacyjne z siecią komputerową. Byśmy mogli w połowie marca być przygotowani na szczepienie nawet dwóch tysięcy osób dziennie. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
W piątek dowiesz się więcej. Prezydent Wałbrzycha będzie Gościem Dnia Telewizji Wałbrzych. 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno