Pijani i bez prawa jazdy

Wałbrzyscy funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu trzech przestępców drogowych. Pierwszy z nich wsiadł za kierownicę samochodu będąc kompletnie pijanym, drugi w podobnym jechał rowerem mając dodatkowo zakaz kierowania jednośladami, a trzeci poruszał się pojazdem pomimo cofniętych uprawnień.

W ręce dzielnicowych pierwszego komisariatu w Chwaliszowie wpadł 51-letni mieszkaniec tej miejscowości. Mężczyzna poruszający się samochodem osobowym był kompletnie pijany. Badanie wykazało 3,11 promila alkoholu w jego organizmie. 51-latek dodatkowo nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
 
Policjanci ruchu drogowego, tym razem na ul. Strzegomskiej w Wałbrzychu, zatrzymali 31-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna decyzją Prezydenta Miasta Wałbrzycha miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.
 
 
Wieczorem inni policjanci tego samego wydziału zatrzymali w Różanej 49-latka, który poruszał się rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u mieszkańca powiatu wałbrzyskiego 2,57 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada również aktywny od 2019 roku zakaz kierowania jednośladami orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.
 
Teraz wszyscy podejrzani staną przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, bądź pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami można trafić za kraty więzienia na 2 lata. Za poruszanie się nimi pomimo wydanego przez sąd zakazu kierowania pojazdami grozi natomiast kara pozbawienia wolności do lat 5.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno