Złóż wiosek do programu „Czyste Powietrze”
Świdnica przystąpiła do współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przy wdrażaniu Programu „Czyste Powietrze”, wspierającego wymianę źródeł ciepła i termomodernizację domów jednorodzinnych. Porozumienie w tej sprawie podpisane zostało 17 lutego. 
 
“Czyste Powietrze” to rządowy program, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Skierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą, o dochodzie rocznym nieprzekraczającym kwoty 100 tys. zł.
 
Wsparcie finansowe można uzyskać na:
- wymianę nieefektywnego źródła ciepła na ekologiczne, spełniające wymagania programu,
- instalację centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej,
- wentylację mechaniczną,
- mikroinstalacje fotowoltaiczną,
- ocieplenie domu oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

Od poniedziałku, 22 lutego w Urzędzie Miejskim w Świdnicy, w pokoju 317 uruchomiony zostanie punkt konsultacyjny Programu, w którym pracownicy udzielą informacji na temat warunków dofinansowania oraz pomogą przy składaniu wniosku. Wszystkich zainteresowanych mieszkańców prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr tel. 74/856 28 86, w celu umówienia się na wizytę.


adm
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno