Menu

Szczawno-Zdrój strefą wolną od pandemii?

Rząd mówi o trzeciej fali pandemii koronawirusa, a radni ze Szczawna-Zdroju będą pracować twarzą w twarz. Kolejna sesja odbędzie się nie online, a w hali sportowej. Wnioskował o to burmistrz Marek Fedoruk. 

Szczawno-Zdrój strefą wolną od pandemii?
Burmistrz powołuje się na pismo z Sanitarnej Stacji Epidemiologicznej, w którym nie wskazano przeciwskazań. Pismo jest z 8 lutego, a mamy 19 lutego i sytuacja epidemiczna się zmieniła. Dodatkowo, burmistrz argumentuje swój wniosek obecnością niektórych radnych podczas otwarcia szczawieńskiej restauracji.
 
- Ponadto obecność radnych Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju w charakterze przedstawicieli tego organu w wydarzeniach do  jakich doszło w dniu 5 lutego br. w restauracji „Gościniec Solicki” w Szczawnie-Zdroju, utwierdza w przekonaniu, że sytuacja epidemiczna nie może być przeszkodą w zorganizowaniu stacjonarnych obrad wnioskowanej sesji. - pisze w piśmie do przewodniczącego Michała Brody, Burmistrz Marek Fedoruk.
 
 
Podobny argument przytacza radny, Adam Jennings
 
- Osobom, które się dzisiaj sprzeciwiają  nie przeszkadzało, że kilka dni temu w bardzo dużej grupie potrafili się spotkać, nie zachowując żadnych środków bezpieczeństwa podczas otwarcia jednej z szczawieńskich restauracji. Natomiast przeszkadza im, że chcemy z zachowaniem wszystkich form bezpieczeństwa zwołać sesję stacjonarną. - mówi radny Adam Jennings.
 
O otwarciu restauracji przeczytasz więcej tutaj
 
- Dzisiaj podczas sesji wydarzyła się kuriozalna rzecz – mieliśmy procedować na sesji nadzwyczajnej dwie ważne uchwały dotyczące wymiany oświetlenia. Nie doszło do tego, mimo iz procedowanie zajęło by nam 15 minut. Został złożony wniosek przez Adama Jenningsa, by dzisiejszą sesję przenieść na poniedziałek na godzinę 14:00 i by ta sesja odbyła się na żywo, na hali sportowej. - mówi radny Michał Broda. 
 
Sam radny Jennings, jakiś czas temu informował w mediach społecznościowych o tym, że chorował na koronawirusa. Wtedy pisał „Jeszcze raz proszę, noście maski, zachowujcie dystans i unikajcie dużych skupisk ludzi!"
 
 
Co radny myśli o organizowaniu sesji stacjonarnej?
 
- Po przebyciu tej choroby, stwierdzam świadomie, że będę robił wszystko, aby te warunki i forma bezpieczeństwa, były zachowane w należytym porządku. Będę zwracał uwagę na to, by te warunki były zachowane.  - mówi radny Adam Jennings.
 
Organizowaniu sesji stacjonarnej sprzeciwiał się radny Michał Broda
 
- Przygotowanie sesji w poniedziałek, na hali sportowej wymagało będzie dodatkowego czasu, pracy i pieniędzy. Będziemy musieli prosić pracowników Urzędu  Miejskiego, by przygotować miejsce zgodnie z wymogami epidemiologicznymi. Jest zagrożenie, tym że nie odbędą się zajęcia dla dzieci. Można było dzisiaj tę sprawę załatwić w 30 minut. Przegłosować oczywistą i ważną dla mieszkańców uchwałę.  - mówi radny Michał Broda. 
 
 
Kilku radnych wyłączyło się z sesji online, nie chcąc uczestniczyć „w tej farsie i teatrze politycznym”. Używając słów Tomasza Krupy, jednego z nich. 
 
- Trwonicie pieniądze mieszkańców. To jest przedszkole, to co wy uskuteczniacie. To jest dziecinada. Będziemy w poniedziałek angażować siły i środku urzędników,by zorganizować pracę na hali. Tylko po to, by Jenningsa było na wierzchu. Nie wiem czemu, ma to służyć, by spotkać się na hali i przegłosować to, co zaraz możemy zrobić. - mówi podczas sesji radny, Tomasz Krupa.
 
Jak wyglądało głosowanie?
 
Michał Broda – przeciw
Zenon Dec – za
Adam Jennings – za
Józef Kaczanowski – za
Janusz Kozłowicz – za
Tomasz Krupa – nieobecny
Violeta Mołda – za
Adam Motyka – za
Edyta Pantol – przeciw
Agnieszka Pisarska – nieobecna
Stanisława Tobis-Pańczyszyn – przeciw 
Agnieszka Wilk – za
Dorota Wołoszyn-Pusłowska – przeciw
Urszula Wójcik – za
Małgorzata Zbirek – nieobecna
 
Sesja Rady Miasta
 

 

 

 

red

foto: ilustracyjne

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Alison Burge (22 lutego 2021 8:56)
mydlą nam oczy cały czas pandemią i ekologią. A tymczasem chcą wykreślić pojazdy z LPG z listy aut które będą mogły wjecghać do miast. Taka to ekologia. Poddali się lobby motoryzacyjnemu a nie ekologia. https://www.petycjeonline.com/lpg_jako_paliwo_alternatywne_w_polsce
Monika (21 lutego 2021 17:58)
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia ;) http://panieonline.pl/monia89
Mieszkaniec (21 lutego 2021 16:47)
Cytuję użytkownika: Stary dziad
Zawiodłem się na Fedoruku. Czy to normalne, że zajmuje się zamiast miastem Gierkami poliycznymi. Już wolałbym Chochra. A te Kozłowicz dalej lubi to? Żona Kozlowicza pracuje w szkole?
Stary dziadu, co ty byś wolał to twoja rzecz.Zastanawia tylko jaki h.. cie obchodzi Kozlowicz i jego rodzina. Czy ty jeszcze coś możesz lubieć oprócz wpierd...nia się w cudze życie? czy jest to jedyna rzecz, którą jeszcze możesz?
Literat (21 lutego 2021 12:11)
Cytuję użytkownika: Ala
Fala za fala juz to jest na prawde nudne i co raz mniej ludzi daje aie nabrac w te wasza pseudo pandemia zwana grypa. Dajcie juz spokoj z tym.
Covid bezobjawowo zgąbczył ci mózg.Jak przyjdzie pora na twoje płuca inaczej pogadamy.
Ala (20 lutego 2021 23:21)
Fala za fala juz to jest na prawde nudne i co raz mniej ludzi daje aie nabrac w te wasza pseudo pandemia zwana grypa. Dajcie juz spokoj z tym.
Lekarz wojskowy (20 lutego 2021 21:53)
https://www.youtube.com/watch?v=o-US0EQvU4I Uwaga, bardzo mocny materiał. ŚP. doktor Witold Rogiewicz. Zmarł dwa tygodnie po drugiej dawce "szczepionki".
Rysiek (20 lutego 2021 20:47)
Cytuję użytkownika: MARIUSZ
Durajczyk też pracuje bo się sprzedał pisowcom
No idiota trzeba być, żeby w Szczawnie o rządach PiS-u mówić. Nie rządzą teraz, nigdy żadnych wyborów tam nie wygrali i nie wygrają, Ale tonacy brzytwy się łapie i w rozpaczy chce innych ze sobą na dno pociągnąć. Co się niewinnego chłopa czepiacie z nazwiska publicznie mu ubliżając? Czego nie możecie ścierpieć? Brak słów, żeby was określić jako ludzi, po prostu dno.Oby każda obelga tu rzucona wróciła do was.
xxxx (20 lutego 2021 18:42)
a co na to Pan Tomasz Krupa, który jest radnym, przecież przy Jego nazwisku podczas prac społecznych jest słowo adwokat...Owszem jest i co z tego, ale w radzie jest tylko radnym Tomaszem Krupą. Dla mnie Pan Krupa nadużywa swojego tytułu zawodowego..Nie On jeden wykonuje zawód adwokata ? Co na to Izba Adwokacka ? Reklama zawodu, przyciąganie ewentualnych klientów...czy straszak na opornych. Pozdrawiam
MARIUSZ (20 lutego 2021 17:38)
Durajczyk też pracuje bo się sprzedał pisowcom
Ttttto (20 lutego 2021 11:22)
Cytuję użytkownika: Waldek
Radnych, burmistrza, wybieramy z w demokratycznych wyborach i wiedzieliśmy kogo wybieramy. Jeśli zawodzą nasze oczekiwania to zmieńmy to w następnych wyborach...(jeśli takowe jeszcze będą)
Będą nowe wybory tylko czy wystarczy respiratorów
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

sesja  |   rada  |   miasta  |   szczawno  |   zdroj  |   hala  |   sportowa  |  

Nie śpij, bo cię przegłosują

Przyszli kryminolodzy rozpoczęli studia w Szczawnie-Zdroju

Chciała być piękna - trzy razy kradła kosmetyki

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij