Srebro juniorów Chełmca Wałbrzych

Juniorzy Chełmca Wałbrzych wywalczyli srebrne medale w rozgrywkach dolnośląskich. 

Dwumecz dla Gwardii. Po dwóch porażkach podopieczni Dariusza Ratajczaka i Mariusza Jerzyka w sezonie 2020/21 wywalczyli srebrne medale awansując jednocześnie do rozgrywek centralnych 1/4 finałów Mistrzostw Polski.
 
Pierwsze spotkanie rozgrywane we Wrocławiu miało bardzo zacięty przebieg. Pomimo porażki 1:3 wałbrzyszanie pokazali się z bardzo dobrej strony i tylko pechowo przegrane końcówki zadecydowały o ostatecznym wyniku tego meczu.

Dzień później mocno zmotywowani Gwardziści w pojedynku rozgrywanym w hali wałbrzyskiego IV LO nie pozostawili złudzeń – o ile jeszcze w pierwszej partii stawiali opór, o tyle w pozostałych gwardziści byli po prostu lepsi.

Na wyróżnienie w ich szeregach zasługuje Kamil Szymendera – w pierwszym meczu dwoił się i troił zarówno w przyjęciu jak i ataku. Dla naszych zawodników należą się wielkie brawa za sportową postawę i walkę na boisku – tej z pewnością nie brakowało. Teraz czekamy na losowanie turnieje 1/4 finałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 4-7 marca 2021.
 
20 lutego – Wrocław
Gwardia Wrocław Academy – KPS Chełmiec Wałbrzych II 3:1 (26:24, 20:25, 25:22, 26:24)
 
21 lutego – Wałbrzych
KPS Chełmiec Wałbrzych II – Gwardia Wrocław Academy 0:3 (21:25, 15:25, 19:25)
 
Skład Chełmca: Dominik Płużka (kpt), Błażej Dudzik, Oliwier Mroziński, Hubert Laszkiewicz, Filip Natkaniec, Miłosz Baran, Dawid Szymków, Bartosz Ćmikiewicz, Michał Jerzyk, Karol Kosela, Grzegorz Tchorowski, Maciej Galara, Damian Pietrzykowski, Michał Sulanowski, Oskar Kukie

adm
foto: Chełmiec Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno