Menu

RM Szczawna-Zdroju odwołała przewodniczącego Michała Brodę

Rada Miejska w Szczawnie-Zdroju odwołała dotychczasowego przewodniczącego Michała Brodę. Za odwołaniem głosowało 8 radnych, czyli wszyscy obecni na sesji nazdwyczajnej, która miała być zwołana w zupełnie innym celu.

RM Szczawna-Zdroju odwołała przewodniczącego Michała Brodę
Motywy wznowienia sesji Rady Miejskiej Szczawna-Zdroju w trybie stacjonarnym okazały się jasne. Oprócz dokończenia obrad i uchwalenia dwóch oczekujących uchwał, pod koniec sesji wiceprzewodniczący Adam Jennings wprowadził za zgodą 8 radnych koalicyjnych i burmistrza Marka Fedoruka nieuwzględnione wcześniej punkty o odwołanie Michała Brody i powołanie nowego przewodniczącego.
 
Wszyscy radni (8 osób) obecni na sesji opowiedzieli się za odwołaniem przewodniczącego Michała Brody.
 
Swoją decyzję radni argumentują następująco:
 
- Przewodniczący Michał Broda utracił zaufanie radnych,
- Nie wprowadził w grudniu do porządku obrad rocznego planu pracy komisji Rady Miejskiej,
- Nie wprowadził w lutym do porządku obrad sprawozdania z pracy komisji rewizyjnej,
- Nie wprowadził w lutym do porządku obrad rocznego planu pracy komisji skarg i petycji,
- Wybiórczo i stronniczo udzielał głosu na sesjach preferując radnych ze swojego klubu,
 
 
- Nie zabrał stanowiska na temat incydentu w październiku z udziałem radnych swojego klubu,
- Działał arbirtalnie w sprawie o zwołanie sesji w trybie stacjonarnym mimo pozytywnej opinii sanepidu.
 
Trwają wybory nowego przewodniczącego. Oglądaj na żywo:
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

HEHEHE (23 lutego 2021 21:22)
Cytuję użytkownika: Bartosz
Super decyzja, zadymiarza mówimy dość. Co za perfidny mały aferzysta. Trochę samokrytyki by się przydało. Po trupach do celu, nie udało się.. To się tyczy też miernoty Krupy i podrywaczki cudzych mężów Pisarskiej
Ktoś się skusił na ten pasztet? :D
Paweł (23 lutego 2021 21:21)
Super! Jako mieszkaniec Szczawna cieszę się bardzo z tej decyzji! Człowiek zawsze szukał zadymy a mało co robił! Dawał tanią kiełbaskę wyborczą i po cichu ślinił się na stołek burmistrza!
PRAWDA (23 lutego 2021 21:15)
Tak wojowałeś, tak krzyczałeś, tak narzekałeś i jak zawsze wszystko przegrałeś ;) Bye Bye :)))
Bartosz (23 lutego 2021 20:45)
Super decyzja, zadymiarza mówimy dość. Co za perfidny mały aferzysta. Trochę samokrytyki by się przydało. Po trupach do celu, nie udało się.. To się tyczy też miernoty Krupy i podrywaczki cudzych mężów Pisarskiej
Ala (23 lutego 2021 16:04)
Pierwszy krok w kierunku normalności !
Iwcia (23 lutego 2021 15:30)
Bardzo dobrze się stało. Jeden zadymiarz sprowadzony do parteru. Wątpię tylko, czy coś to zmieni. Dalej będzie radnym.
Maja (22 lutego 2021 20:37)
Gnidy na szybko zlikwidowały inną wszę. Proste przepychanki pomiędzy bezmózgami z lokalnego cyrku.
Piotr (22 lutego 2021 18:48)
Cytuję użytkownika: Piotrek
Cytuję użytkownika: Mieszkaniec
Teraz pora wziąźć na patelnie tego hamerykańca bijącego żone
Kogo masz na myśli?
Do szkoły lepiej wróć i zasady pisowni powtórz zamiast się kompromitować pisownia i własna głupota. Może ci jeszcze ktoś patelnia wbije to do łba. I nie lej jadu, bo od niego zgnijesz, zreszta już się rozkładasz.
Ela (22 lutego 2021 18:40)
Miałeś Michale złoty róg, został cię się ino sznur.Wchodzić do rady z taka większością i zmarnować cały potencjał w tak krótkim czasie. No cóż , mężczyznę poznajesz pi tym, jak kończy, w tym wypadku porażka wizerunkowa i ego zmiecione do parteru.Nareszcie koniec tego cyrku pod plaszczykiem dzialania dla dobra mieszkańców!
Tomasz (22 lutego 2021 18:19)
Może będzie teraz więcej spokoju i merytorycznych rozmów w mieście. Bardzo dobrze się stało, że Michał Broda nie jest już przewodniczącym. Koniec z hejtem i atakami. Brawo radni, którzy nie dali się omamić temu panu.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Szczawno-Zdrój  |   przewodniczący  |   odwołanie  |   rada miejska  |  

''Dojna Strefa Ludzi PIS'' — konferencja parlamentarzystów Koalicji...

Pechowa ''13'' - Górnik przegrywa z PGE Turów

Dolnośląskie Forum Gospodarcze w Szczawnie-Zdroju

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij