Menu

Co słychać w Starej Kopalni?

W przestrzeniach Starej Kopalni odbyło się otwarcie wystawy fotografii Anity Andrzejewskiej w ramach V Wałbrzyskiego Weekendu Fotografii. 

Co słychać w Starej Kopalni?
Wydarzenie ze względu na obostrzenia było podzielone na grupy. Wystawę otworzyli kurator Jarosław Michalak, dyrektor Starej Kopalni Jan Jędrasik oraz kierownik Centrum Ceramiki Unikatowej Piotr Micek. Ekspozycja jest dostępna w galerii budynku B10 do 10 kwietnia 2021 r.
 
 
W tym tygodniu instytucja zaprasza na zajęcia edukacyjne w formie online w ramach nowego cyklu „Popołudnia ze Starą Kopalnią”. Lekcje odbywają się w piątki o godzinie 16.30 – 26 lutego odbędą się zajęcia „Szychta Fuksów – przygotowanie do pracy”. W trakcie zajęć uczestnicy poznają etapy przygotowania się górnika do pracy i wirtualnie zwiedzają część muzealną – dawną łaźnię łańcuszkową, lampiarnię oraz kopalniane nadszybie. Pod koniec spotkania każdy uczestnik sprawdzi swoją wiedzę poprzez rozwiązanie quizu on-line. Szczegóły i bilety są dostępne na stronie www.starakopalnia.pl.
 
W najbliższą sobotę odbędą się pierwsze w tym roku warsztaty dla najmłodszych uczestników „Bajtel na wystawie”. Zajęcia obejmują oprowadzenie po wystawie prac Jana Lebensteina. W części warsztatowej mali artyści zapoznają się z technikami malarsko-graficznymi  jakie do tworzenia prac wykorzystywał artysta.
 
Podczas zajęć maluchy będą miały okazję spróbować tworzyć pracę różnymi ciekawymi narzędziami i farbami. Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku 0-2 lata wraz z rodzicami (dwie grupy: godzina 9.00 i 10.15) oraz do starszaków w wieku 3-6 lat wraz z rodzicami (dwie grupy: godzina 11.15 i 12.15). Liczba miejsc jest ograniczona – informacje i bilety znajdują się na stronie internetowej instytucji.
 
Obiekt jest przyjazny dla mam z wózkami, dostępny jest również przewijak w Kawiarni Sztygarówka. Organizatorzy proszą o odzież odpowiednio dobraną do zajęć – dotyczy to zarówno dzieci, jak i rodziców. Osoby dorosłe zobowiązane są do dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek oraz zachowania dystansu pomiędzy pozostałymi uczestnikami zajęć.
 
Również w sobotę Stara Kopalnia zaprasza na kolejną dawkę emocji w postaci Nocnego Zwiedzania z pracami górniczymi.
 
 
Podczas dwugodzinnej wycieczki, która rozpocznie się o godzinie 20.00 uczestnicy otrzymają ekwipunek w postaci kombinezonu, hełmu oraz aparatu ucieczkowego. Następnie udadzą się na trasę, gdzie czekają na nich do wykonania górnicze prace w podziemiach pod czujnym okiem przewodnika-byłego górnika. Wydarzenie skierowane jest do osób powyżej 10-go roku życia. Liczba miejsc jest ograniczona, szczegóły i bilety znajdują się na stronie Starej Kopalni.
 
W piątek i sobotę Stara Kopalnia organizuje bezpłatne oprowadzanie po wystawie Jana Lebensteina, która znajduje się w przestrzeniach Galerii Sztuki Współczesnej. Na ekspozycji znajduje się ponad 70 prac artysty. W piątek oprowadzanie rozpocznie się o godzinie 17.00, w sobotę o godzinie 15.00. Liczba miejsc jest ograniczona, konieczna jest wcześniejsza awizacja na adres mailowy galeria@starakopalnia.pl.
 
Podczas oprowadzania obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz dystans społeczny.  
Zwiedzanie Starej Kopalni odbywa się codziennie: od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-17.00 (ostatnie wejście o 15.00), w soboty i niedziele w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście o 16.00).
 
Podczas zwiedzania obowiązuje noszenie maseczek lub przyłbic oraz dystans społeczny. Na terenie obiektu znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji. Bilety na zwiedzanie można zakupić wcześniej przez stronę internetową w zakładce „Kup bilet”.
 
info i foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Lola (24 lutego 2021 0:03)
Cytuję użytkownika: Wyzwalacz
Cytuję użytkownika: Pytający.
Czy to prawda że planowane jest przywrócenie w Wałbrzychu Izby Wytrzeźwień z siedzibą na terenie Starej Kopalni?
Tak prawda. Jednak Izba ma mieć swoje miejsce w siedzibie PiSu, który został rozwiązany.
To PiS miał siedzibę w Starej Kopalni?
hahacz (23 lutego 2021 20:22)
Cytuję użytkownika: Wyzwalacz
Cytuję użytkownika: Pytający.
Czy to prawda że planowane jest przywrócenie w Wałbrzychu Izby Wytrzeźwień z siedzibą na terenie Starej Kopalni?
Tak prawda. Jednak Izba ma mieć swoje miejsce w siedzibie PiSu, który został rozwiązany.
świetna riposta
Wyzwalacz (23 lutego 2021 18:00)
Cytuję użytkownika: Pytający.
Czy to prawda że planowane jest przywrócenie w Wałbrzychu Izby Wytrzeźwień z siedzibą na terenie Starej Kopalni?
Tak prawda. Jednak Izba ma mieć swoje miejsce w siedzibie PiSu, który został rozwiązany.
Pytający. (23 lutego 2021 16:55)
Czy to prawda że planowane jest przywrócenie w Wałbrzychu Izby Wytrzeźwień z siedzibą na terenie Starej Kopalni?

Dodaj komentarz

stara  |   kopalnia  |   wydarzenia  |  

Rozpoczął się sezon na Curling

Spotkania z wałbrzyskimi tajemnicami

Dwa foto-wernisaże w Starej Kopalni

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij