Pogryziona przez psa 63-latka trafiła do szpitala
Rzucił się na 63-letnią kobietę i pogryzł ją - kobieta trafiła do szpitala, pies na obserwację.  43-letniemu właścicielowi czworonoga może grozić nawet 5 lat więzienia. 
 
 
 
Do niebezpiecznej sytuacji doszło W Boguszowie Gorcach przy ul. Witosa. 43-letni mężczyzna, chcąc wyjechać samochodem ze swojej posesji, otworzył bramę pilotem. Mężczyzna nie zwrócił jednak uwagi, że przy niej właśnie znajduje się jego pies. Pies uciekł za bramę i  rzucił się na przechodząca nieopodal 63-latkę. Poszkodowana z poważnymi ranami lewej ręki trafiła do szpitala.
 
Mężczyzna przyznał się do niezachowania należytej staranności przy trzymaniu zwierzęcia, przez co naraził kobietę na ciężki uszczerbek na zdrowiu oraz spowodował naruszenie rozstroju zdrowia powyżej dni 7. Mężczyźnie może grozić  nawet do 5 lat więzienia.

 
- W związku z tym zdarzeniem przypominamy właścicielom i posiadaczom czworonogów o przepisach porządkowych w związku z posiadaniem psów. I tak, za niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia osoba, która wybrała się na spacer ze swoim czworonogiem lub pozostawiła go właściwej opieki, może zostać ukarana grzywną w kwocie do 1 tysiąca złotych. W sytuacji, gdy zwierze swoim zachowaniem stworzy niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innej osoby, kara może wynieść nawet do 5 tysięcy złotych. W obu przypadkach sąd może orzec, zamiast kary grzywny, karę ograniczenia wolności. - informuje podkom. Marcin Swieży z wałbrzyskiej policji. 
 
adm
foto:
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno