Menu

Szczawno Zdrój: Będzie skarga do wojewody

Odwołany przewodniczący Rady Miejskiej Szczawna Zdroju zapowiada walkę o przywrócenie go na stanowisko. Jego zdaniem sesja nadzwyczajna, podczas której doszło do odwołania została wznowiona niezgodnie z prawem.

Szczawno Zdrój: Będzie skarga do wojewody
Zdaniem radnego Michała Brody zarówno wiceprzewodniczący Rady Adam Jennings jak i burmistrz Marek Fedoruk przekroczyli swoje uprawnienia organizując posiedzenie w hali sportowej, wchodząc w kompetencje przewodniczącego rady. Broda zapowiada złożenie skargi do wojewody dolnośląskiego.
 
- Nasi prawnicy już przygotowują dokumenty, które złożymy do Wydziału Nadzoru Wojewody Dolnośląskiego. W nich wskażemy, dlaczego uważamy, że poniedziałkowa sesja nie była sesją Rady Miejskiej, tylko swoistym puczem, dokonanym przez burmistrza Marka Fedoruka i wiceprzewodniczącego Rady Adama Jenningsa. Wykażemy, które artykuły i paragrafy zostały naruszone a przede wszystkim fakt zignorowania kompetencji przewodniczącego Rady Miejskiej do prowadzenia tej sesji zgodnie z zawiadomieniem, które przekazano 16 lutego Radzie Miejskiej - mówi radny Michał Broda.
 
Klub radnych Szczawno-Zdrój Możliwości liczy na merytoryczne a nie polityczne podejście służb wojewody do tej sprawy. Obecny stan uważają za bardzo groźny dla funkcjonowania miasta bo ich zdaniem decyzje podejmowane obecnie przez radę nie będą wiążące.
 
 
- Taka sesja może być uznana za nieważną i co za tym idzie uchwały, które zostały na niej podjęte. Co więcej, nieważne mogą być też kolejne uchwały podejmowane w późniejszym czasie, dopóki ten delikt nie zostanie cofnięty. Zabawa, którą zaserwowali nam burmistrz Marek Fedoruk i radny Adam Jennings może nas bardzo dużo kosztować. Jest mi przykro z tego powodu ale prawo jest prawem i będziemy dążyli do jego egzekwowania - zapowiada Michał Broda.
 
Więcej w rozmowie z Michałem Brodą w programie Gość Dnia Telewizji Wałbrzych.
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

. (24 lutego 2021 14:41)
A ja powiem jak mój wzór do naśladowania Pan Jerzy Urban : "A JA MAM TO W DUPIE"
olo (24 lutego 2021 10:36)
Cytuję użytkownika: Kuracjusz
Odwołać wszystkich i przyłączyć szczawno do Walbrzycha Szałamej wam się do tyłków dobierze wstd na całą polske kto tu przyjedzie jak wszystko się wali kto
CO SIĘ WALI:PUKNIJ SIĘ W TĘPY ŁEB,SANATORIUM W ODBUDOWIE,OBWODNICA W TRAKCIE, AMFITEATR RUSZA ODBUDOWA,WIEŻA WIDOKOWA ZATWIERDZONA. I CO MŁOTKU JESZCZE WYMYŚLISZ?
Ech (24 lutego 2021 9:50)
Właśnie Pan radny pokazuje jak bardzo leży mu na sercu dobro Szczawna i jego mieszkańców i o co w tym tak na prawdę chodzi. Kto pamięta sesję RM z odwołaniem wiceprzewodniczącej oraz śledził inne dokładnie wie, dlaczego w Szczawnie sesje rady powinny być tylko stacjonarne. 20 osób na wielkiej hali to żadne ryzyko Covidowe za to pojawia się ryzyko sprawnej i nie przerywanej „kłopotami technicznymi” pracy.
Barbara (24 lutego 2021 9:32)
Sami wybraliście tych nieudaczników i Burmistrza Wstyd
Kuracjusz (24 lutego 2021 9:29)
Odwołać wszystkich i przyłączyć szczawno do Walbrzycha Szałamej wam się do tyłków dobierze wstd na całą polske kto tu przyjedzie jak wszystko się wali kto
olo (24 lutego 2021 9:24)
SAMOZWAŃCZA EKOLOŻKA: ni urody,ni rozumu i jeszcze wredne babsko. BRODA,PAPUGA Tomasz K.,"EKOLOŻKA" NO JAJA JAKIEŚ NIE RADA.
Ja (24 lutego 2021 8:57)
Radni podjęli uchwale większością głosów i uchwała zobowiązuje przewodniczącego do dostosowania się. To uchwała stoi nad przewodniczącym a nie przewodniczący nad uchwała. Przecież żaden przewodniczący rady w naszym kraju nie ma władzy absolutnej, to rada decyduje i tak było w tym przypadku, s ze mu się decyzja radnych nie podoba i szuka dziury w całym to już inna sprawa.
Marek (24 lutego 2021 8:00)
Cytuję użytkownika: Tomek
A nawet jeśli go przywrócą, to go radni znowu odwołają, bo maja takie prawo i większość a broda nie może w nieskończoność blokować zwołania sesji .Blokowanie zwołania sesji to jego jedyna droga ratunku przed odwołaniemOwszem kompetencje ma do organizowania sesji, ale wniosek radnych musi wziąć pod uwagę. Nie jest nietykalny, aż takich kompetencji ustawodawca dla brody i jemu podobnych nie przewidział.I dobrze.
Dokładnie, zgadzam się. Nie ma broda takich kompetencji a wniosek został przeglosowany większością głosów i musi go uwzględnić bez względu na to, jakie bajki teraz opowiada naiwnym.
Gaga (24 lutego 2021 7:57)
Cytuję użytkownika: łozo
wstyd dla Szczawna, wstyd przez takich radnych, którzy postępują niehonorowo, co za brak dyplomacji i elementarnych zasad kultury; jeśli radni chcą odwołać przewodniczącego - proszę bardzo, ale dlaczego to robią w taki pokrętny sposob? taka piękna miejscowość, a władza paskudna, wstyd za burmistrza, który nie umie tego ogarnąć i wspiera takie postępowanie
Niehonorowo to postępuje ten, który nie umie odejść z godnością, gdy go nie chcą. A czy było to zgodnie z prawem, zdecyduje wojewoda a nie pitolenie brody i jego pokrętna wersja wydarzeń.
łozo (24 lutego 2021 7:48)
wstyd dla Szczawna, wstyd przez takich radnych, którzy postępują niehonorowo, co za brak dyplomacji i elementarnych zasad kultury; jeśli radni chcą odwołać przewodniczącego - proszę bardzo, ale dlaczego to robią w taki pokrętny sposob? taka piękna miejscowość, a władza paskudna, wstyd za burmistrza, który nie umie tego ogarnąć i wspiera takie postępowanie
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Szczawno-Zdrój  |   rada miejska  |   Michał Broda  |   przewodniczący  |   skarga  |   wojewoda  |  

Gość Dnia - Patryk Wild

Ruszyli w miasto... Roman Szełemej zbiera podpisy

Dr Paweł Pyka odebrał tytuł zasłużonego dla Wałbrzycha

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij