Fałszował dokumenty by uniknąć opłat

Fałszował umowy kupna-sprzedaży samochodów by uniknąć opłat celno-skarbowych - 27-letni mieszkaniec  Unisławia usłyszał już 27 zarzutów. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci zabezpieczyli blisko 150 tego typu dokumentów.

Dochodzenie prowadzone przez boguszowskich policjantów będzie miało swój finał w sądzie. Na ławie oskarżonych zasiądzie 27-letni mieszkaniec Unisławia Śląskiego.

- Mężczyzna, który na co dzień zajmuje się handlem samochodami, odpowie za wykorzystywanie sfałszowanych umów. Mundurowi zabezpieczyli segregator z blisko 150 tego typu dokumentami. Podejrzany wykorzystywał dane personalne innych osób i podpisywał się w ich imieniu na umowach kupna-sprzedaży samochodów. Wszystko po to, aby samemu uniknąć opłat celnych, bądź skarbowych - informuje podkom. Marcin Świezy z wałbrzyskiej policji. 
 
Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów. Usłyszał już 27 zarzutów fałszowania dokumentów i używania ich jako autentyczne. Grozi mu do 5 lat więzienia.

- W związku z tym zdarzeniem apelujemy do wszystkich mieszkańców Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego o to, aby chronili swoje dane osobowe i nie przekazywali ich osobom nieuprawnionym, gdyż mogą one później zostać wykorzystane do procederu przestępczego - dodaje podkom. Marcin Świeży.


adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com.
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno