Menu

Dewastowali samochody

Trzy zdewastowane samochody oraz szyba w oknie mieszkania i czterech wandali zatrzymanych przez policjantów z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego niemalże na gorącym uczynku. Jeden z podejrzanych wpadł w ręce będącego po służbie funkcjonariusza Komisariatu w Boguszowie-Gorcach.

Dewastowali samochody
W piątkowy wieczór – około godziny 21:30 - policjant z Boguszowa-Gorc, będąc u siebie w mieszkaniu, usłyszał dźwięk tłuczonego szkła. Kiedy wyjrzał przez okno zauważył, że nieznany mu mężczyzna podniósł kamień i rzucił w samochód uszkadzając lakier.
 
Funkcjonariusz postanowił zareagować i wybiegł na podwórko, aby zatrzymać sprawcę przestępstwa, który jak się okazało wybił również szybkę w oknie jednego z mieszkań. Po około 150 metrach pościgu pieszego ostatecznie mężczyzna został przez policjanta zatrzymany. Chwilę później pijanego 51-latka przejęli pełniący tego dnia służbę na terenie Boguszowa-Gorc miejscowi funkcjonariusze.
 
 
W niedzielną noc – po godzinie 1:00 – tym razem policjanci pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu tylnego zderzaka w samochodzie osobowym zaparkowanym przy ul. Długiej w Wałbrzychu. P
 
 
Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 17 i 19 lat. Przy młodszym z nich mundurowi znaleźli również amfetaminę. 
 
Do trzeciej dewastacji doszło w poniedziałek po południu w Głuszycy. Dwaj mieszkańcy tej miejscowości zgłosili, że ich 34-letni znajomy - poprzez kopanie i skakanie po pojeździe - dokonał zniszczenia kilku elementów karoserii należącego do nich samochodu osobowego.
 
Mundurowi zatrzymali sprawcę zdarzenia już po kilkudziesięciu minutach przy ul. Łukasiewicza, a podczas dalszych czynności procesowych ustalili, że mężczyzna od dłuższego czasu jest skonfliktowany z pokrzywdzonymi, a zdewastował pojazd w odwecie za nieuregulowane sprawy finansowe.
 
Teraz czterej podejrzani za popełnione przestępstwa mogą trafić za kraty więzienia na najbliższe 5 lat. O ich losie zadecyduje sąd.


foto: policja
redakcja@walbrzych24.com


 

Komentarze

Ja (26 lutego 2021 10:46)
Cytuję użytkownika: Jednakowo
W wałbrzychu bez różnicy co przeskrobiesz to zawsze grozi 5 lat czy to za kradzież chleba czy czekolady gry komputerowej perfum czy za pomalowanie kawałka ściany lub fałszowanie dokumentówi lub niszczenie mienia itp.Czytając takie teksty zastanawiam się kto układał kodeks karny bez gradacji wartości popełnionego uszczerbku na mieniu pokrzywdzonego przez sprawcę.
Karę wymierza sąd, a nie dziennikarz z portalu internetowego.
Jednakowo (25 lutego 2021 9:07)
W wałbrzychu bez różnicy co przeskrobiesz to zawsze grozi 5 lat czy to za kradzież chleba czy czekolady gry komputerowej perfum czy za pomalowanie kawałka ściany lub fałszowanie dokumentówi lub niszczenie mienia itp.Czytając takie teksty zastanawiam się kto układał kodeks karny bez gradacji wartości popełnionego uszczerbku na mieniu pokrzywdzonego przez sprawcę.
wal (25 lutego 2021 8:34)
Cytuję użytkownika: Asw
Kolejnych huliganow mniej
Chcesz coś napisać, napisz ale nie ośmieszaj się pisząc z tak rażącymi błędami. Anonimowość nie powoduje,że jesteś uważany za niedouczonego ciołka.
Poli (25 lutego 2021 8:09)
Debile!
Asw (25 lutego 2021 7:21)
Kolejnych huliganow mniej

Dodaj komentarz

dewastacje  |   policja  |   samochody  |   szyby  |   997  |  

Dziewięciu trafionych - policja podsumowała weekend

Piesza potrącona na pasach, była pijana

Legendy motoryzacji w doskonałej formie (FOTO+VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij