Policjanci z Głuszycy zatrzymali włamywacza

Policjanci z  Głuszycy ustalili sprawcę dwóch kradzieży z włamaniami do pomieszczeń gospodarczych znajdujących się w miejscowościach gminy Walim.

Włamywaczem okazał się  38-letni mieszkaniec Jugowic. Mężczyzna został zatrzymany w miniony wtorek. Funkcjonariusze udowodnili mu również usiłowanie włamania do domku jednorodzinnego.
 
 
Do kradzieży z włamaniami doszło w Michałkowej oraz Podlesiu na przełomie poprzedniego i tego roku. Sprawca wyłamał zabezpieczenia drzwi w pomieszczeniach gospodarczych - tj szopie oraz garażu - skąd wykradł elektronarzędzia, sprzęt gospodarstwa domowego, ubrania, a nawet pościel.
 
Straty oszacowane zostały na łączną kwotę ponad 6 tysięcy złotych. Głuszyccy policjanci ustalili sprawcę tych czynów i 23 lutego po południu zatrzymali mężczyznę przy ul. Zarzecze w Jugowicach.
 
Funkcjonariusze udowodnili 38-latkowi również usiłowanie kradzież z włamaniem do domku jednorodzinnego usytuowanego w Podlesiu. Mężczyzna przyznał się do winy i złożyli stosowne wyjaśnienia. Za kradzieże z włamaniami grozi mu 10 lat więzienia
 
red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno