Szczawno Zdrój: sesja znów przerwana

Niestraszna im pandemia. Większość radnych ze Szczawna-Zdroju nadal narzeka na internet i chcą się spotykać osobiście. Dzisiejsza sesja zdalna została przerwana i ma być wznowiona na hali sportowej w najbliższy poniedziałek. Przeciwni byli radni z klubu Szczawno-Zdrój Możliwości ale koalicyjna większość przeforsowała swój wniosek.

Wniosek o przerwanie sesji zdalnej złożył Zenon Dec. Grupa radnych, którą reprezentuje uważa, że nadal występują problemy techniczne z internetem, które uniemożliwiają prowadzenie sesji zdalnej.
 
- W naszej ocenie tryb zdalny prowadzenia obrad zarządzony przez przewodniczącego Rady Miejskiej, nie zapewnia właściwego obradowania rady ze względu na często pojawiające się zakłócenia techniczne a w aktualnej sytuacji epidemicznej tryb zdalny nie jest jedynym sposobem prowadzenia obrad organów kolegialnych, co zostało potwierdzone stanowiskiem Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wałbrzychu - uzasadniał radny Zenon Dec.
 
Przypominamy, że ta sesja została zwołana jeszcze przez poprzedniego przewodniczącego, który został odwołany w czasie stacjonarnych obrad sesji nadzwyczajnej w miniony poniedziałek. Klub radnych Szczawno-Zdrój Możliwości od początku jest przeciwko zwoływania sesji stacjonarnych. Radny Tomasz Krupa wnioskował o przełożenie obrad o dłuższy czas, do momentu wyjaśnienia wątpliwości przez wojewodę.
 
- Może pójdziemy na kompromis, skoro już zgłaszacie tę przerwę? Może nie do poniedziałku ale dajmy sobie dwa, trzy, góra cztery tygodnie, żeby sytuację która zaistniała w Radzie mógł ocenić wojewoda - wnioskował radny Tomasz Krupa.
 
Radny Krupa ostatecznie wnioskował by obrady wznowić w trybie zdalnym 31 marca. Wniosek ten jednak nie zyskał aprobaty większości radnych. Przegłosowano natomiast przerwę i wznowienie obrad w trybie stacjonarnym w poniedziałek 1 marca. Oto jak w tym Przypadku głosowali radni:
 
Michał Broda - przeciw
Zenon Dec - za
Adam Jennings - za
Józef Kaczanowski - za
Janusz Kozłowicz - za
Tomasz Krupa - przeciw
Violeta Mołda - za
Adam Motyka - za
Edyta Pantol - przeciw
Agnieszka Pisarska - przeciw
Stanisława Tobis-Pańczyszyn - przeciw
Agnieszka Wilk - za
Dorota Wołoszyn-Pusłowska - przeciw
Urszula Wójcik - za
Małgorzata Zbirek - przeciw
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno