Kolejne wypadki na przejściach dla pieszych

Potrącony 8-latek na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń, 58-latek z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala - kolejne dwa niebezpieczne wypadki na przejściach dla pieszych.

 

Do pierwszego z wypadków  doszło na przejściu dla pieszych przy ul. 11 Listopada w Wałbrzychu. 55-letni kierowca nie zauważył 8-latka, który wszedł już na jezdnię i potrącił go.  Na szczęście młodemu wałbrzyszaninowi nic się nie stało. Mężczyzna został ukarany mandatem (500 złotych) i 10 punktami karnymi. 55-latek był trzeźwy.

 
Do poważnego wypadku doszło też  na przejściu dla pieszych przy ul. Sikorskiego w Wałbrzychu. 33-letnia mieszkanka Głuszycy nie zauważyła przechodzącego przez jezdnię 58-latka i potrąciła go. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierującej funkcjonariusze odebrali prawo jazdy, zatrzymali również dowód rejestracyjny za uszkodzenia pojazdu. 33-latka była trzeźwa.

 

- Pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd - mówi podkom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. 

Policja apeluje do pieszych.

Przy niesprzyjającej pogodzie oraz w porze od zmierzchu do świtu obowiązkowo używajmy odzieży z elementami odblaskowymi. Kierujący będą w stanie zobaczyć nas w dalszej odległości, a to daje możliwość szybszej reakcji na wystąpienie ewentualnych zagrożeń na drodze. Pamiętajmy także, że przed wejściem na jezdnię należy rozejrzeć się. Wtargnięcie pod nadjeżdżający pojazd, także na przejściu dla pieszych, jest niedozwolone.

adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno