Menu

Spowodował wybuch, mogło zginąć kilka osób - jest akt oskarżenia

Nawet dożywocie grozi 29-letniemu mieszkańcowi Świdnicy, który doprowadził do wybuchu gazu w kamienicy przy ulicy Wyspiańskiego.  Na szczęście nikt nie zginął. Akt oskarżenia trafił  już do sądu. 

 

Spowodował wybuch, mogło zginąć kilka osób - jest akt oskarżenia
Do wybuchu w jednym z mieszkań w kamienicy przy ulicy Wyspiańskiego w Świdnicy doszło na początku września ubiegłego roku. Jak ustaliła prokuratura 29-latek miał zaplanować wybuch, bo chciał popełnić samobójstwo (powodem było rozstanie z partnerką). 

Zdaniem biegłych, mężczyzna kupił na stacji benzynowej butlę z gazem, zaniósł do domu i 
odkręcił ją, Wcześniej rozmontował instalację gazową (do mieszkania doprowadzony był gaz ziemny).  29-latek zapalił świeczki i czekał na wybuch. 

- Gdyby ich nie odpalił, w pomieszczeniu nagromadziłoby się znacznie więcej gazu, a wtedy szkody i straty byłyby niewyobrażalnie większe - mówi Marek Rusin ze świdnickiej prokuratury.

Mężczyzna po wybuchu trafił do szpitala, był poparzony. Sąsiadom udało się uciec z budynku. Kamil C. usłyszał zarzuty, przyznał się do umyślnego spowodowania katastrofy budowlanej. 

- Jest też oskarżony o usiłowanie, w zamiarze ewentualnym, zabójstwa sześciu osób znajdujących się w dwóch budynkach. Mężczyzna przygotowując wybuch godził się z tym, że pozbawi życia inne osoby -  mówi Marek Rusin.

Mężczyzna nie przyznał się do dwóch innych zarzutów. 

- To psychiczne znęcanie się nad partnerką, z którą wcześniej mieszkał, a także jej nękanie, do którego dochodziło już po rozstaniu - mówi prokurator Rusin. 

Mężczyźnie grozi dożywocie, zdaniem biegłych psychiatrów był poczytalny więc może odpowiadać przed sądem. 
 
adm
foto: ilustracyjne (pixabay)
redakcja@walbrzych24.com


 
 
 
 

Komentarze

Mumin (2 marca 2021 11:52)
Świdnica. I wszystko jasne.

Dodaj komentarz

Świąteczne konkursy w Świdnicy

Zapraszamy na Sportową Kolędę

Udekoruj dom i balkon na święta

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij