Menu

Żyje w zniszczonym lokalu, 8 miesięcy po pożarze

72-letnia mieszkanka Śródmieścia od 8 miesięcy mieszka w fatalnych warunkach. Jej mieszkanie ucierpiało wskutek akcji gaśniczej w czasie pożaru w czerwcu ubiegłego roku. Od tamtej pory lokal nie doczekał się remontu.

Żyje w zniszczonym lokalu, 8 miesięcy po pożarze
Do pożaru doszło pod koniec czerwca ubiegłego roku. Mieszkanie pani Jadwigi zostało zalane podczas jego gaszenia. Uszkodzeniu uległ uległy meble, podłoga, sufit i instalacja elektryczna a nawet stary piec kaflowy.
 
- Tu była woda od samych drzwi, sięgała po kostki. Trzeba było ją zgarniać łopatką, kapało z sufitu. Kasetony wisiały a dywan musiało czterech sąsiadów wynosić w nocy bo pływał. Do połowy pokoju zalane było po kostki. Dalej nie mogę żyć w takich warunkach. Musiałam powyrzucać meble bo wszystko śmierdziało a po wszystkim leciała czarna woda. Nie mogłam palić w piecu, trzeba było go osuszać i pękał. Nadal grzeje nie tak jak powinien. W takich warunkach siedzę już tyle miesięcy. Dlaczego muszę tak przez kogoś cierpieć? - żali się Jadwiga Hak.
 
 
Choć mieszkanie udało się osuszyć to jednak na tym problemy się nie skończyły. Nadal zniszczony jest sufit, powybrzuszana podłoga a najgorsza sytuacja jest z instalacją elektryczną. W całym mieszkaniu nie ma prądu oprócz jednego prowizorycznego gniazdka z przedpokoju, skąd pociągnięte są przedłużacze do lodówki w kuchni i telewizora  w pokoju.
 
- Do ubikacji chodzę ze świeczkami. Zużywam jedną paczkę tygodniowo, cztery przez miesiąc i tak już od wielu miesięcy. Do tego mam już trzecią latarkę. Żyję tylko z jednej emerytury, jestem tu sama. Nie mam znikąd pomocy. Powinnam się leczyć ale wstaję rano i patrzę na to wszystko i nie mam już siły walczyć o to wszystko. Człowiek chciałby spokojnie skończyć to życie a nie ma jak. Wszystkie rzeczy mam w workach, nie mam się jak normalnie przebrać, umyć. Myję się w kuchni, piorę w misce, nie mam już siły. Mam 72 lata i jestem po udarze - mówi pani Jadwiga.
 
 
 
Jak przekazała nam lokatorka, mieszkanie miało być niedawno remontowane ale nagle odstąpiono od prac.
 
- Była ekipa, która odmówiła remontu bo mam być wyprowadzona a mieszkanie puste. Podobno ma być przetarg na drugą ekipę ale przyjdą i pewnie powiedzą to samo. Ja nie mam gdzie iść i nie mam pojęcia jak tu dalej żyć - twierdzi pani Jadwiga.
 
 
Dziś nie udało nam się skontaktować z przedstawicielami MZB. Nasze pytania wysłaliśmy pocztą elektroniczną i czekamy na odpowiedź. Zapytaliśmy między innymi o to, dlaczego sprawa remontu ciągnie się tak długo, kiedy lokal zostanie wyremontowany i czy faktycznie odstąpiono od planowanego w ostatnim czasie remontu.
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Hahaha (4 marca 2021 11:45)
Cytuję użytkownika: Torpeda
Kogo obchodzi jakaś gojska bydlaczka LOL
Gdy przeczyałem twój post zrozumiałem dlaczego Adolf takich jak ty gazował.
Wydrwiromek (4 marca 2021 9:29)
I bufon z ratusza, akwizytor produktów lekopodobnych,chce wprowadzać hi-technologie jak autobusy wodorowe skoro w tym mieście leży w gruzach podstawa tzw.piramidy Maslowa czyli podstawowe potrzeby ludzkie są niezaspokojone.
Matka za (3 marca 2021 20:42)
Domagamy się,aby dać rej kobiecie nowe mieszkanie.Pani ta powinna zająć się swoim zdrowiem i spędzić jesien życia w spokoju.Mysle ,ze jedno z budowanych np na Nowym Mieście mieszkan bedzie w sam raz.Panie Prezydencie prosimy o wsparcie dla tej Pani!
Literat (3 marca 2021 14:12)
Cytuję użytkownika: Biedaszyb
Menelom i patusom rozdaje się mieszkania bez końca a kobieta w wieku 72 lat żyje w takich warunkach. Wstyd panie prezydencie, po prostu wstyd.
Taki stan rzeczy będzie się pogłębial:władze POPIS programowo coraz bardziej będą biologicznie gnoic ludność Polską. Mądrzy ostrzegali,ludzie woleli grillowac i oglądać mecze.Teraz doszło do obezwladnienia Polaków jak widać. To jest wierzchołek góry lodowej kolego.
Felek (3 marca 2021 13:45)
Cytuję użytkownika: Barnaba
Cytuję użytkownika: Pilot
I takie warunki w tak europejskim Wałbrzychu. Wstyd panie prezydencie.Ale jednostki się nie liczą ważniejsze grupowe spotkania w rynku czy pod zegarem na piaskowej.Wieżę że po tym artykule praca ruszy z remontem i 72 letnia pani będzie mogła godnie i wygodnie żyć w europejskim Wałbrzychu. I po zakończeniu remontu zrobi się w mieszkaniu parę fotek,oczywiście z przypadkowo przechodzący prezydentem albo z kimś z ratusza.
A może Ty,jako dobry ;samarytanin; zamiast ujadać wściekle swoim charakterkie, pomożesz tej pani? wiem,wiem,powiesz ,że to do ciebie nie należy;a czy to ujadanie,to jedyne twoje zajęcie?Więc zwołaj swoich PiSiorów i do dzieła; może coś dla miasta zrobicie,zamiast tylko szkodzić.
Do tych prac skierować POmylonych.Oni nadają się do mieszania zaprawy i noszenia gruzu!Dla miasta niech robią ci ,którzy doprowadzili do takiego dziadostwa.
Biedaszyb (3 marca 2021 11:41)
Menelom i patusom rozdaje się mieszkania bez końca a kobieta w wieku 72 lat żyje w takich warunkach. Wstyd panie prezydencie, po prostu wstyd.
Literat (3 marca 2021 11:39)
W MZB to norma. Oni czują tylko mores wobec ludzi z wieka gębą oraz bedacych w stanie zagrozić im metodami prawnymi.
Jacek (3 marca 2021 11:35)
Tutaj inspektor budowlany powinien ocenić czy konstytucja stropu nie została naruszona,powinna pani zgłosić sprawę do Wojewódzkiego Nadzoru Budowlanego,bardzo szybko MZB zajmie się remontem.
Siudym (3 marca 2021 10:43)
Jebać mzb banda złodziei
Pilot (3 marca 2021 10:18)
Słyszę układanie psów
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Wyzwolenia  |   pożar  |   zniszczony lokal  |   mieszkanie  |   remont  |   zalanie  |  

Chcecie kupić GDK ? Jest na sprzedaż

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Wybuch butli z gazem — jedna osoba ranna, 4 ewakuowano

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij