Menu

Straż miejska będzie miała pełne ręce roboty

Powoli nadchodzi wiosna i straż miejska bierze się do roboty. A będzie miała jej pełne ręce. Strażnicy zamierzają odwiedzać miejsca, w których zalegają sterty śmieci. 

Straż miejska będzie miała pełne ręce roboty
Póki co, strażnicy zajmują się pilnowaniem punktu szczepień, ale już niedługo zamierzają wyruszyć na ulicę i rozliczać właścicieli terenów, które są nieposprzątane. 
 
- Zrobiła się wiosna i będziemy bardziej kładli nacisk na sprawy związane z czystością. Będziemy w większym stopniu kontrolowali rejony, gdzie jest mówiąc wprost brudno. Będziemy obligowali właścicieli, by posprzątali tereny. - mówi komendant wałbrzyskiej straży miejskiej, Kazimierz Nowak. 
 
Ciągle napływają do nas informacje o takich miejscach. Czytelnicy zgłaszają nielegalne wysypiska i sterty śmieci w różnych zakątkach Wałbrzycha. Śmieci są za torami na Podzamczu, na Osiedlu Policjant, a nawet w ścisłym centrum. Rozpoczął się sezon na ogniska, więc standardowo puszki i butelki zalegają na trasie do Starego Książa.  Częstym miejscem nielegalnego wyrzucania odpadów są też okolice Mauzoleum.
 
 
Są śmieci w waszej okolicy? Dajcie znać w komentarzach. 
 
red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Małgosia (4 marca 2021 18:25)
Las przy drodze pomiędzy ul.Giserską a Burczykowskich stał się wysypiskiem śmieci różnego gabarytu, szczególnie w okolicach zatoczki. Tu przydałaby się fotopułapka.
Marta (4 marca 2021 7:57)
Przed Dworcem Miasto jest chodnik i tamtędy powinni chodzić piesi, a nie po ulicy. Gdzie jest straż miejska.
Marta (4 marca 2021 7:45)
Cytuję użytkownika: Makuta
Worki, rękawiczki, szpikulce i won zbierać śmieci. Sam kiedyś zbierałem jak nie miałem co robić i nadal okresowo to robię. Nikt mi za to nie płaci, po prostu mam kulturę.
Super, że mamy mieszkańców z inicjatywą:) cenię lokalny patriotyzm.Ja zbieram podczas każdego spaceru z psem. Niestety ilość śmieci przybiera w takim tempie, że na jedno opakowanie po chipsach które podniosę na drugi dzień przybywają trzy..
Marta (4 marca 2021 7:41)
Dbanie o miasto powinno być priorytetem Straży Miejskiej (jak sama nazwa wskazuje). Niby jesteśmy miastem bez plastiku, a wszędzie walają się śmieci. "Wałbrzych zielone miasto" oznacza chyba puszki po piwie i butelki po napojach w tym kolorze bo na pewno nie zadbaną przyrodę. Wyjście do lasu zamiast relaksować-irytuje. W dużej mierze wpływa na to mentalność naszych mieszkańców dlatego najwyższy czas wpłynąć na ich sposób myślenia. Zapraszam na ul.Poleską, Łukową, Czajkowskiego, Okrzei i Słowiczą
Makuta (3 marca 2021 20:36)
Worki, rękawiczki, szpikulce i won zbierać śmieci. Sam kiedyś zbierałem jak nie miałem co robić i nadal okresowo to robię. Nikt mi za to nie płaci, po prostu mam kulturę.
Łukasz (3 marca 2021 19:19)
Panowie i Panie pod samym nosem... Samozwańczy parking od strony ul. Kościelnej jest usłany śmiecmi po brzegi. Odchody zwierzaków wręcz torują drogę do Rynku
Tylko (3 marca 2021 16:15)
Biorą się do roboty.Do tej pory co robili.Nic albo wielkie nic!Spacery krajoznawczo turystyczne po zaśnieżonych chodnikach i patrzenie pod buty ,by nie wywinąć orła!Oby się nie przepracowali !
ollo (3 marca 2021 14:18)
Będą sprzątać ? Brawo - chętnie pomogę , tylko muszę wiedzieć gdzie Panowie zaczynają ?!?!
ollo bolllo. (3 marca 2021 14:05)
Straż Miejska bierze się za robotę ??? Czyli dotąd spała !!! Biora sie za smieci , będą sprzatać - ??? Pytanie gdzie zaczynaja !!?!?
Eee (3 marca 2021 13:40)
W końcu wezmą się do pracy .Brawo!!! A moim zdaniem Straż miejska jest niepotrzebna!!!!
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

smieci  |   straz miejska  |   odpady  |   sprzatanie  |  

Podwyżka cen wywozu śmieci w Świdnicy. W Wałbrzychu bez podwyżek

Nie wszyscy segregują śmieci i koszty rosną

Nowe zeroemisyjne pojazdy trafiły do Świebodzic

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij