Dwa pobicia w Jedlinie Zdroju - ofiary w szpitalu

Jednego z mężczyzn uderzył obuchem siekiery w plecy, drugiego pobił - 26-latek z Jedliny jest już w rękach policji. Policja zatrzymała też w Jedlinie Zdroju  29 i 30-latka, którzy pobili się - jeden z mężczyzn trafił do szpitala. 

29-letni mieszkaniec Radomska przyjechał do Jedliny-Zdroju. Miał sądowy zakaz zbliżania się i kontaktowania się ze swoją byłą żoną (wcześniej znęcał się nad nią). Kiedy obecny, 30-letni partner kobiety zauważył 29-latka na posesji, doszło między nimi do kłótni. Po chwili doszło do bijatyki -  obaj mężczyźni okładali się pięsciami i grozili śmiercią. Ostatecznie mieszkaniec Radomska z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala.

Zatrzymani przez głuszyckich policjantów krewcy mężczyźni opowiedzą za groźby karalne i spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu. 29-latek odpowie dodatkowo za złamanie sadowego zakazu. W związku z tym,  że działał w warunkach recydywy, może spędzić za kratami więzienia 7,5 roku.  30-letniemu mieszkańcowi Jedliny-Zdroju grozi do 5 lat więzienia.  Decyzją prokuratury mężczyźni mają także obopólny zakaz kontaktowania się i zbliżania się do siebie.


Do drugiego poważnego konfliktu doszło również w Jedlinie Zdroju.  26-letni mieszkaniec Jedliny  najpierw uszkodził drzwi wejściowe do mieszkania, w którym przebywali 42 i 57-latek, a później groził obu mężczyznom, że ich zabije.  26-latek uderzył jednego z nich obuchem siekiery w placy, drugiego bił pięściami po głowie. Później uciekł.

Obaj pokrzywdzeni, z na szczęście obrażeniami niezagrażającymi ich życiu, trafili do szpitala. Policjanci z Głuszycy jeszcze tego samego wieczora zatrzymali agresywnego mieszkańca Jedliny.  26-latek ma decyzją prokuratury zakaz zbliżania się do obu pokrzywdzonych. Przed sądem odpowie za naruszenie miru domowego, zniszczenie mienia, groźby karalne oraz spowodowanie u pokrzywdzonych rozstroju zdrowia powyżej 7 dni, za co także grozi mu łączna kara pozbawienia wolności do lat 5.

adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno