Menu

MZB obiecuje, że mieszkanie zostanie wyremontowane

Przedstawiciele Miejskiego Zarządu Budynków w Wałbrzychu deklarują, że jeszcze w tym miesiącu mieszkanie, które zostało zniszczone wskutek akcji gaśniczej 8 miesięcy temu, będzie wyremontowane.  Oby nie były to puste obietnice, my obiecujemy przyglądać się sprawie. 

MZB obiecuje, że mieszkanie zostanie wyremontowane

Przypomnijmy, 72-letnia Jadwiga od 8 miesięcy mieszka w fatalnych warunkach. Jej mieszkanie ucierpiało wskutek akcji gaśniczej w czasie pożaru w czerwcu ubiegłego roku. Z powodu zalania wodą uszkodzeniu uległ uległy meble, podłoga, sufit i instalacja elektryczna a nawet stary piec kaflowy. Najgorsza sytuacja jest z instalacją elektryczną. W całym mieszkaniu nie ma prądu oprócz jednego prowizorycznego gniazdka w przedpokoju, skąd pociągnięte są przedłużacze do lodówki w kuchni i telewizora  w pokoju.

 

- Do ubikacji chodzę ze świeczkami. Zużywam jedną paczkę tygodniowo, cztery przez miesiąc i tak już od wielu miesięcy. Do tego mam już trzecią latarkę. Żyję tylko z jednej emerytury, jestem tu sama. Nie mam znikąd pomocy. Powinnam się leczyć ale wstaję rano i patrzę na to wszystko i nie mam już siły walczyć o to wszystko. Człowiek chciałby spokojnie skończyć to życie a nie ma jak. Wszystkie rzeczy mam w workach, nie mam się jak normalnie przebrać, umyć. Myję się w kuchni, piorę w misce, nie mam już siły. Mam 72 lata i jestem po udarze - apelowała o pomoc pani Jadwiga.

 

Z prośbą o wyjaśnienie całej sytuacji zwróciliśmy się do Miejskiego Zarządu Budynków. Wprawdzie nie otrzymaliśmy odpowiedzi dlaczego sprawa ciągnie się tak długo ale za to padła konkretna deklaracja w sprawie remontu.

 

 

- Lokal przy ulicy Niepodległości zostanie wyremontowany. Będziemy czynić starania aby to miało miejsce jeszcze w tym miesiącu. Warunkiem jest wyprowadzenie lokatorki na czas remontu. Jeśli najemczyni wyrazi zgodę na przekwaterowanie do lokalu "kryzysowego" jakimi dysponuje Biuro Lokalowe to rozpoczęcie prac może mieć miejsce w ciągu kilku dni po jego opuszczeniu. Wykonawca robót został wybrany - napisał do nas Bronisław Lis, kierownik działu technicznego MZB w Wałbrzychu.

 

Po tej informacji skontaktowaliśmy się z panią Jadwigą, która przekazała nam, że pracownik techniczny już odwiedził jej mieszkanie i dokonał kolejnego przeglądu zniczeń.

Mamy nadzieje, że po 8 miesiącach, Miejskiemu Zarządowi Budynków uda się w końcu wyremontować mieszkanie Pani Janiny. Oby obietnice MZB nie okazały się pustymi deklaracjami - będziemy przyglądac się sprawie.

 

plr

foto: TV Wałbrzych

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Zła Jarosz (4 marca 2021 16:30)
Jak najdalej od MZB. Banda nierobów i nieudaczników!
Gospodarz (4 marca 2021 12:46)
I ten zasraniec z ratusza chce tu autobusów wodorowych podczas gdy podległe mu spółki miejskie nie ogarniają podstawowych zadań...To jest ciężki idiota a nie włodarz.
ROMEK REMONTUJE MIESZKANA (4 marca 2021 12:28)
8 MIESIECY... STARSZA KOBIETA.... A ROMEK PO KSIAZU ZADOWOLONY BEZ MASKI CHODZI...I PLANUJE JAK TU UCIEC Z WALBRZYCH I ZALAPAC SIE NA LISTE DO SEJMIKU....

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   mieszkanie  |   pożar  |   interwencja  |   zalanie  |   zniszczenia  |   remont  |  

Podgórze: 71-latek ugodził nożem sąsiada

Neonówka - nowy program Tradycje Polskie, 24 listopada w Wałbrzychu

Zwłoki mężczyzny odnalezione na byłym basenie na Rusinowej

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij