MZB obiecuje, że mieszkanie zostanie wyremontowane

Przedstawiciele Miejskiego Zarządu Budynków w Wałbrzychu deklarują, że jeszcze w tym miesiącu mieszkanie, które zostało zniszczone wskutek akcji gaśniczej 8 miesięcy temu, będzie wyremontowane.  Oby nie były to puste obietnice, my obiecujemy przyglądać się sprawie. 

Przypomnijmy, 72-letnia Jadwiga od 8 miesięcy mieszka w fatalnych warunkach. Jej mieszkanie ucierpiało wskutek akcji gaśniczej w czasie pożaru w czerwcu ubiegłego roku. Z powodu zalania wodą uszkodzeniu uległ uległy meble, podłoga, sufit i instalacja elektryczna a nawet stary piec kaflowy. Najgorsza sytuacja jest z instalacją elektryczną. W całym mieszkaniu nie ma prądu oprócz jednego prowizorycznego gniazdka w przedpokoju, skąd pociągnięte są przedłużacze do lodówki w kuchni i telewizora  w pokoju.

 

- Do ubikacji chodzę ze świeczkami. Zużywam jedną paczkę tygodniowo, cztery przez miesiąc i tak już od wielu miesięcy. Do tego mam już trzecią latarkę. Żyję tylko z jednej emerytury, jestem tu sama. Nie mam znikąd pomocy. Powinnam się leczyć ale wstaję rano i patrzę na to wszystko i nie mam już siły walczyć o to wszystko. Człowiek chciałby spokojnie skończyć to życie a nie ma jak. Wszystkie rzeczy mam w workach, nie mam się jak normalnie przebrać, umyć. Myję się w kuchni, piorę w misce, nie mam już siły. Mam 72 lata i jestem po udarze - apelowała o pomoc pani Jadwiga.

 

Z prośbą o wyjaśnienie całej sytuacji zwróciliśmy się do Miejskiego Zarządu Budynków. Wprawdzie nie otrzymaliśmy odpowiedzi dlaczego sprawa ciągnie się tak długo ale za to padła konkretna deklaracja w sprawie remontu.

 

- Lokal przy ulicy Niepodległości zostanie wyremontowany. Będziemy czynić starania aby to miało miejsce jeszcze w tym miesiącu. Warunkiem jest wyprowadzenie lokatorki na czas remontu. Jeśli najemczyni wyrazi zgodę na przekwaterowanie do lokalu "kryzysowego" jakimi dysponuje Biuro Lokalowe to rozpoczęcie prac może mieć miejsce w ciągu kilku dni po jego opuszczeniu. Wykonawca robót został wybrany - napisał do nas Bronisław Lis, kierownik działu technicznego MZB w Wałbrzychu.

 

Po tej informacji skontaktowaliśmy się z panią Jadwigą, która przekazała nam, że pracownik techniczny już odwiedził jej mieszkanie i dokonał kolejnego przeglądu zniczeń.

Mamy nadzieje, że po 8 miesiącach, Miejskiemu Zarządowi Budynków uda się w końcu wyremontować mieszkanie Pani Janiny. Oby obietnice MZB nie okazały się pustymi deklaracjami - będziemy przyglądac się sprawie.

 

plr

foto: TV Wałbrzych

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno