Wałbrzych otworzył Dzienne Domy Seniora

Po blisko roku przerwy miasto wznawia działalność Dziennych Domów Pomocy dla Seniorów. Podopieczni i personel są zaszczepieni ale nadal muszą przestrzegać reżimu sanitarnego.

Wałbrzyskie Dzienne Domy Pomocy dla Seniorów zostały otwarte w poniedziałek. Jak przekazał Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, było to możliwe ponieważ udało się zaszczepić wszystkich podopiecznych oraz personel w tych ośrodkach.

 

- Po blisko roku od zamknięcia otworzyliśmy Dzienne Domy Seniora na Podzamczu i Podgórzu. Personel i podopieczni zostali zaszczepieni. Nadal jednak obowiązuje pełny reżim sanitarny. Mówimy o profesjonalnych maseczkach i nakazujemy utrzymywanie dystansu. Nie ma jeszcze 100% pewności, że osoba zaszczepiona nie może przenosić wirusa. W niewielkim procencie zdarza się, że osoby zaszczepione mogą jednak chorować. Szczepionka chroni przed ciężkim przebiegiem i śmiercią w 100%. osoby zaszczepione mogą mieć katar, ból gardła, kaszel więc nadal stanowią źródło zakażenia dla osób niezaszczepionych. Do momentu aż służby sanitarne zwolnią nas z obowiązku noszenia maseczek i zachowania dystansu, nawet osoby zaszczepione powinny się do tego stosować - tłumaczy Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

 

Dzienne Domy Pomocy dla Seniorów znajdują się przy ul. Niepodległości 78 na Podgórzu i Kasztelańskiej 7 na Podzamczu. Są nadzorowane przez Stowarzyszenie Nestor, które prowadzi także Dom Seniora Rusinowa.

 

opr.plr

foto: archiwum

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno