Menu

Wałbrzych otworzył Dzienne Domy Seniora

Po blisko roku przerwy miasto wznawia działalność Dziennych Domów Pomocy dla Seniorów. Podopieczni i personel są zaszczepieni ale nadal muszą przestrzegać reżimu sanitarnego.

Wałbrzych otworzył Dzienne Domy Seniora

Wałbrzyskie Dzienne Domy Pomocy dla Seniorów zostały otwarte w poniedziałek. Jak przekazał Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, było to możliwe ponieważ udało się zaszczepić wszystkich podopiecznych oraz personel w tych ośrodkach.

 

- Po blisko roku od zamknięcia otworzyliśmy Dzienne Domy Seniora na Podzamczu i Podgórzu. Personel i podopieczni zostali zaszczepieni. Nadal jednak obowiązuje pełny reżim sanitarny. Mówimy o profesjonalnych maseczkach i nakazujemy utrzymywanie dystansu. Nie ma jeszcze 100% pewności, że osoba zaszczepiona nie może przenosić wirusa. W niewielkim procencie zdarza się, że osoby zaszczepione mogą jednak chorować. Szczepionka chroni przed ciężkim przebiegiem i śmiercią w 100%. osoby zaszczepione mogą mieć katar, ból gardła, kaszel więc nadal stanowią źródło zakażenia dla osób niezaszczepionych. Do momentu aż służby sanitarne zwolnią nas z obowiązku noszenia maseczek i zachowania dystansu, nawet osoby zaszczepione powinny się do tego stosować - tłumaczy Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

 

 

Dzienne Domy Pomocy dla Seniorów znajdują się przy ul. Niepodległości 78 na Podgórzu i Kasztelańskiej 7 na Podzamczu. Są nadzorowane przez Stowarzyszenie Nestor, które prowadzi także Dom Seniora Rusinowa.

 

opr.plr

foto: archiwum

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   domy pomocy  |   dom seniora  |   dzienny dom seniora  |   seniorzy  |   covid  |   reżim sanitarny  |  

Neonówka - nowy program Tradycje Polskie, 24 listopada w Wałbrzychu

Zwłoki mężczyzny odnalezione na byłym basenie na Rusinowej

''Gadająca'' opaska ratuje życie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij