Pamiątki z Zamku Książ

W nowym Pawilonie Powitalnym w Zamku Książ można już nie tylko kupić bilety ale także różnorodne pamiątki związane głównie z zamkiem.

Otwarte przed miesiącem Welcome Center jest już kompletne. Oprócz kas biletowych i poczekalni znajduje się tu sklep z pamiątkami, książkami i nowymi, unikatowymi gadżetami.
 
- Posiadamy dwie główne linie produktowe - dziecięcą i klasyczną, bardziej elegancką. Turyści znajdą tu bardzo szeroką ofertę wydawnictw, która będzie się jeszcze powiększać z czasem. Książki związane są zarówno z zamkiem jak i całym regionem. Znajdą się tu także wydawnictwa dziecięce, które spotykają się z bardzo dobrym odbiorem. Posiadamy także specjalną serię gadżetów z Księżną Daisy, utrzymaną w różowej kolorystyce kwiatowej. Mamy nadzieję, że elegancja i praktyczność tych przedmiotów spotkają się z pozytywnym odbiorem i z czasem będziemy tę serię poszerzać - mówi Eliza Dziewulska z firmy WPG, operatora Museum Store w Zamku Książ.
 
 
Sklep działa już od kilku dni i jak na razie największym zainteresowaniem cieszą się ozdobne magnesy z motywami Zamku Książ. Firma będzie także przygotowywać gadżety okolicznościowe podczas imprez tematycznych w Książu. Pomieszczenia w zamku, gdzie dotychczas znajdował się sklep z pamiątkami oraz kasy zostaną zaadaptowane na nowe funkcje skierowane do turystów.
 
- Kasy zostały wyprowadzone już wcześniej a teraz czas, by fachowo obsłużyć tam turystę. Przede wszystkim wydać audio przewodnik, zaoferować miejsce na oczekiwanie przed zwiedzaniem a także szatnię z prawdziwego zdarzenia, bo dotychczasowa na korytarzu, miała charakter bardzo tymczasowy. Podnosimy standard obsługi klienta, adaptujemy stare pomieszczenia i to w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków - mówi Anna Żabska prezes Zamku Książ.
 
 
Prace remontowe już ruszyły a przy okazji prowadzone będą także kolejne badania stratygraficzne, by sprawdzić czy nakładane przez lata warstwy farby nie kryją zapomnianych polichromii. Spółka chce by odremontowane pomieszczenia już od maja służyły turystom.
 
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno