Menu

Stara instalacja przyczyną zalewania mieszkania

Mieli już 7 razy w ciągu dwóch tygodni  zalane mieszkanie -  WTBS (zarządca nieruchomości) interweniuje i szuka rozwiązań by naprawić wadliwą instalacje. 
 

Stara instalacja przyczyną zalewania mieszkania
Właścicielem mieszkania przy ul. Piotra Skargi jest Pani Elżbieta, pracująca za granicą. W mieszkaniu żyje jej chory syn, którym zajmuje się opiekunka. Przyczyna zalewania mieszkania jest wadliwa, stara instalacja, która ma zostać wkrótce naprawiona. 

- Instalacja kanalizacyjna w tym budynku jest bardzo stara. To jest instalacja żeliwna – jej wiek można liczyć w dziesiątkach lat. Jest zarośnięta i jest niesprawna. Do tego pionu przyłączali się wszyscy w dowolny sposób. Podczas ostatnich przypadków stwierdzono, że była jakaś nieuprawniona ingerencja do pionu. - mówi dyrektor WTBS ds. Zarządzania nieruchomościami, Marek Kocemba.
 
Jak twierdzi właścicielka - Na przestrzeni 18 lat zalewano ją 16 razy, a teraz jest apogeum, jej mieszkanie w ciagu dwóch tygodni zostało zalane 14 razy.  
 
 
- Cały problem polega na tym, że w miejscu przyłączenia się jednego z mieszkań lokatorskich (które należy do gminy) powstał przeciek. Najpierw powstałą niedrożność tego pionu kanalizacyjnego, do którego ten lokal jest podłączony, a następnie poprzez nieszczelności, nastąpiło zalanie mieszkania tej Pani. - mówi dyrektor Marek Kocemba.
 
Mieszkanie jest ubezpieczone, a kobieta może się domagać odszkodowania od wspólnoty. 
 
 
- Bardzo mi przykro z tego powodu, że tak się stało. Pion kanalizacyjny jest tzw. elementem wspólnym w nieruchomości. Wspólnota mieszkaniowa musi podjąć decyzję, o tym, aby przeprowadzić remont. Trzeba przeprowadzić wymianę całego pionu kanalizacyjnego i na nowo podłączyć do niego wszystkie mieszkania. - mówi dyrektor Marek Kocemba.
 
Decyzja o remoncie pionu kanalizacyjnego będzie należeć do wspólnoty mieszkaniowej. 
 
- Szukamy wykonawcy, bo musimy mieć oferty cenowe, kosztorysy. Później decyzję podejmie wspólnota mieszkaniowa – co dalej z tym fantem zrobić i czy w ogóle przystąpi do takiego zadania. Zadanie będzie trudne, bo będzie to częściowa ingerencja w lokale  mieszkalne. - dodaje Marek Kocemba.
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jurek Wikipedia (5 marca 2021 18:17)
W Internecie wyczytałem, że fachowcy z WTBS są bardzo nie skuteczni.

Dodaj komentarz

instalacja  |   zalewa  |   mieszkanie  |   kanalizacja  |   wtbs  |  

Cykl Kategorium powraca do Wałbrzycha

Średni czas oczekiwania na mieszkanie komunalne w Wałbrzychu wynosi...

20 mln. zł dla Boguszowa-Gorce

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij