Opóźnienia na budowie przy ul. Staszica

Przesunął się termin zakończenia budowy nowych mieszkań komunalnych przy ul. Staszica na Nowym Mieście. Lokatorzy na klucze będą musieli zaczekać do maja.

Wyświetl galerię 1/7
Dwa z trzech budynków są praktycznie gotowe. Opóźnienia dotyczą najpóźniej rozpoczętej części inwestycji na styku ul. Staszica, Kubeckiego i Paderewskiego. W październiku, gdy startował nabór chętnych na wynajem lokali, Urząd Miejski informował, że planowany termin zakończenia prac to koniec lutego 2021 roku. Na miejscu jednak nadal pracują ekipy budowlane. Skąd to opóźnienie?
 
- Na te mieszkania mamy już wybranych lokatorów, wszystkie zostały przydzielone, ale głównie ze względu na warunki atmosferyczne wydłuża się wykończenie ostatniego budynku. Urząd Miejski aneksował wykonawcom umowę i aktualny termin oddania inwestycji to kwiecień tego roku. Zakładamy, że odbiory potrwają do końca kwietnia i jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to w maju powinniśmy wręczyć klucze najemcom - informuje rzecznik magistratu Edward Szewczak.
 
 
Przypominamy, że przy ul. Staszica w zupełnie nowych budynkach powstają 43 mieszkania w standardzie pod klucz oraz lokale użytkowe na parterze. Koszt inwestycji to ponad 11 mln zł. Budowa realizowana jest z udziałem środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno