Menu

Opóźnienia na budowie przy ul. Staszica

Przesunął się termin zakończenia budowy nowych mieszkań komunalnych przy ul. Staszica na Nowym Mieście. Lokatorzy na klucze będą musieli zaczekać do maja.

Opóźnienia na budowie przy ul. Staszica
Dwa z trzech budynków są praktycznie gotowe. Opóźnienia dotyczą najpóźniej rozpoczętej części inwestycji na styku ul. Staszica, Kubeckiego i Paderewskiego. W październiku, gdy startował nabór chętnych na wynajem lokali, Urząd Miejski informował, że planowany termin zakończenia prac to koniec lutego 2021 roku. Na miejscu jednak nadal pracują ekipy budowlane. Skąd to opóźnienie?
 
- Na te mieszkania mamy już wybranych lokatorów, wszystkie zostały przydzielone, ale głównie ze względu na warunki atmosferyczne wydłuża się wykończenie ostatniego budynku. Urząd Miejski aneksował wykonawcom umowę i aktualny termin oddania inwestycji to kwiecień tego roku. Zakładamy, że odbiory potrwają do końca kwietnia i jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to w maju powinniśmy wręczyć klucze najemcom - informuje rzecznik magistratu Edward Szewczak.
 
 
 
Przypominamy, że przy ul. Staszica w zupełnie nowych budynkach powstają 43 mieszkania w standardzie pod klucz oraz lokale użytkowe na parterze. Koszt inwestycji to ponad 11 mln zł. Budowa realizowana jest z udziałem środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   mieszkania  |   staszica  |   nowe budynki  |   nasz nowy dom  |   opóźnienia  |  

Dziki w Śródmieściu Wałbrzycha, ryś w Jugowie

Prawie 200 kontroli wałbrzyskich autobusów

Wałbrzych: pracownica poczty przywłaszczyła pieniądze

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij