Głuszyca: Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków

Gmina Głuszyca podpisała umowę na budowę 14 przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy. Prace polegać będą przede wszystkim na zaprojektowaniu, dostawie, montażu i uruchomieniu oczyszczalni spełniających wszystkie wymogi sanitarne. 

Przydomowe oczyszczalnie będą przyłączone do kanalizacji sanitarnej w budynkach, a ich zadaniem będzie odprowadzanie oczyszczonych ścieków. Co więcej, każdy z użytkowników zostanie przeszkolony i otrzyma instrukcję obsługi. Wartość podpisanej umowy to 470 tys. zł.
 
Zadanie współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, operacja typu „Gospodarka wodno – ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego PROW na lata 2014-2020 pn.: „Eko Głuszyca – tu mieszkam, tu żyję – budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Głuszyca”.
 
opr.plr
foto: UM w Głuszycy
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno