19-latek okradł 14-latka

19-latek na ulicy wyrwał 14-latkowi plecak z kilkoma cennymi rzeczami w środku. Dzięki działaniom operacyjnym funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu sprawca został zatrzymany. W toku wykonanych czynności mundurowi odzyskali skradziony telefon komórkowy.

Do kradzieży doszło 7 sierpnia zeszłego roku około godziny 14:30 na ul. Malczewskiego w Wałbrzychu. Idącego przez dzielnicę Piaskowa Góra 14-letniego wałbrzyszanina zaczepił młodociany przestępca i wyrwał mu plecak, w którym był portfel, karta bankomatowa oraz telefon komórkowy.Złodziej uciekł. Straty oszacowano na 560 złotych.
 
Prowadzący to postępowanie policjanci pierwszego komisariatu ustalili, kto mógł dokonać tego przestępstwa i przez dłuższy czas poszukiwali ukrywającego się młodego mężczyzny. Ostatecznie dzięki realizacji informacji własnych funkcjonariusze kryminalni tej jednostki 3 marca w mieszkaniu przy ul. Andersa w Wałbrzychu zatrzymali 19-letniego złodzieja. W toku działań operacyjnych mundurowi odzyskali również skradziony telefon komórkowy.
 
Podczas czynności procesowych 19-latek złożył obszerne wyjaśnienia, w których przyznał się do popełnionego czynu. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.
 
opr.plr
foto: Adobe Stock
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno