Od 24 kwietnia pociągiem do Skalnego Miasta i Trutnova
Koleje Dolnośląskie zapowiadają wiosenną korektę rozkładu jazdy - od końca kwietnia mają wrócić pociagi do Czech ( Trutnova i Adrspachu). Czy do Czech pojedziemy zależy jednak od pandemijnych obostrzeń. 
 
 Na tory wyjedzie 18 nowych pociągów, w tym na popularnych, turystycznych trasach do Trutnova czy Adrspachu. - informują w komunikacie prasowym Koleje Dolnośląskie. 

W nowym rozkładzie jazdy, który będzie obowiązywał od 14 marca utrzymana została dotychczasowa siatka połączeń. Pojawi się kilkanaście nowych pociągów, m.in. do Kątów Wrocławskich, Malczyc i czeskich miejscowości, a wybrane pociągi kończące do tej pory swoje trasy w Dusznikach Zdroju zostaną wydłużone do Kudowy Zdroju.
 
– Korekta rozkładu jest związana przede wszystkim z uruchomieniem połączeń sezonowych, ale też zmianami, które wymuszają na nas zaplanowane na najbliższy kwartał prace remontowe na wybranych odcinkach  – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. – Jednocześnie cały czas monitorujemy rozwój sytuacji epidemicznej, a co za tym idzie – będziemy też przyglądać się jak w praktyce wygląda frekwencja i realizowanie połączeń w regionie względem możliwych zmian ograniczeń, które nadal obowiązują w Polsce .
 
Do rozkładu jazdy wracają cieszące się ogromną popularnością sezonowe połączenia do Czech. Od 24 kwietnia pasażerowie będą mogli wyruszyć w podróż do Skalnego Miasta w Adrspachu oraz do Trutnova. 
 
– Uruchomienie połączeń sezonowych do Czech to dla nas naturalny krok po przywróceniu kursowania połączeń międzynarodowych w styczniu. Pasażerowie chętnie z nich korzystają – mówi Bartłomiej Rodak.

 
Modernizacje linii kolejowych
 
W związku z zaplanowanymi pracami remontowymi i modernizacyjnymi na wybranych odcinkach czasowo pojawi się komunikacja zastępcza. Autobusy za pociąg wyjadą na drogi na kilku trasach:  
Trzebnica – Wrocław Pawłowice w dniach 20 - 21 marca br.;
Oleśnica – Oleśnica Rataje w dniach 10 - 19 kwietnia br.;
Gorlitz – Zgorzelec – Lubań Śl. – Gryfów Śl. w dniach 4 - 10 czerwca br.;
Kłodzko – Nowa Ruda/Wałbrzych Miasto w dniach 18 - 24 marca br.;
Kłodzko – Międzylesie - Lichkov w dniach 15 - 30 kwietnia br.;
Strzegom/Jawor – Legnica w dniach 20 maja - 2 czerwca br.


Nowe pociągi
 
Dla Kolei Dolnośląskich miniony rok upłynął pod kątem inwestycji i wdrażania nowych rozwiązań. Spółka rozstrzygnęła dwa przetargi i podpisała umowy na dostawę nowego taboru. Jeszcze w tym roku na Dolny Śląsk trafi sześć trójczłonowych, hybrydowych składów Impuls II. Zakontraktowane także dostawę pięciu nowych pięcioczłonowych, elektrycznych pociągów Elf2, które będą do dyspozycji przewoźnika od 2022 roku. 
 
Spółka wprowadziła na stałe do rozkładu jazdy 22 kolejowe przystanki na żądanie.
 
Pomimo pandemii spółka zwiększyła też udział w krajowym rynku przewozów kolejowych obliczany według liczby przewiezionych osób o ponad 4% i przewiozła 9,1 mln pasażerów.

adm
foto: KD
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno