Apelują o bezpieczne skrzyżowanie
Bezpartyjni Samorządowcy z Wałbrzycha apelują o zainstalowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Wieniawskiego z Aleją Podwale. Sygnalizacja ma poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu. 
 
 - Sprawa jest o tyle ważna, że obecnie na tym skrzyżowaniu z powodu budowy obwodnicy Wałbrzycha stoi w korku dużo pojazdów. Ale sytuacja się zmieni w momencie otwarcia obwodnicy Wałbrzycha. Wówczas ulica Wieniawskiego stanie się drogą krajową i natężenie ruchu na ulicy Wieniawskiego diametralnie wzrośnie - mówi Robert Rozmuski ze stowarzyszenia Bezpartyjni Samorządowcy Wałbrzych.

- To spowoduje, że mieszkańcy Podzamcza będą mieli bardzo utrudnione zadanie, aby skręcić w Aleję Podwale, lub włączyć się do ruchu w stronę Szczawna-Zdroju - dodaje radny Rady Miasta Wałbrzycha,  Anatol Szpur.

- Proponujemy rozważenie zainstalowania inteligentnej sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu, podłączonej do miejskiego systemu ITS, bądź budowę ronda. W obrębie skrzyżowania znajdują się przejścia dla pieszych, które również wymagają poprawy bezpieczeństwa - mówi  Sandra Lelakowska ze Stowarzyszenia Bezpartyjnych Samorządowców w Wałbrzychu. 


Pisma z apalem o zainstalowanie na skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej wysłane zostały do prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja, Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta i Komndanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu. (ponizej treść pisma)
 


 adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno