Tydzień Kobiet i inne atrakcje Starej Kopalni

Trwa Tydzień Kobiet w Starej Kopalni – za nami pierwsze wydarzenie czyli spotkanie „Kobiety Kopalni”. Na kolejne trzy atrakcje związane z Dniem Kobiet instytucja zaprasza już od środy.

W poniedziałek rozpoczął się Tydzień Kobiet w wałbrzyskiej Starej Kopalni. O godzinie 17.00 odbyło się spotkanie „Kobiety Kopalni”, na którym można było posłuchać wypowiedzi pań związanych z górnictwem – żon i córek górników. Zaproszone panie opowiadały o kobiecej perspektywie – niepokojach związanych 
z pracą najbliższych czy obchodach Barbórki.  W kolejnych dniach zaplanowane są:
 
10.03., godzina 17.00 - warsztaty tworzenia szklanej biżuterii (koszt 30 zł/osoba, liczba miejsc ograniczona, zapisy: galeria@starakopalnia.pl, zakup biletu w dniu wydarzenia w kasie po wcześniejszej awizacji mailowej);
 
11.03., godzina 16.00 – Górnicze Historie „Kobiety na Kopalni” – prezentacja online na Facebook’u Starej Kopalni, udział bezpłatny;
 
12.03., godzina 17.00 – „Przez Kobietę, dla Kobiet, o Kobietach” - oprowadzanie po wystawach  w Starej Kopalni, udział bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza awizacja na adres: galeria@starakopalnia.pl. 
 
Podczas wydarzeń stacjonarnych obowiązuje zakrywanie nosa i ust  maseczką oraz zachowanie dystansu społecznego. 
 
W sobotni wieczór o godzinie 20.00 odbędzie się po raz kolejny Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni z pracami górniczymi. Poprzednie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej jest w przypadku zwiedzania zaplanowanego na 13 marca – zostały już ostatnie bilety, które można zakupić na stronie www.starakopalnia.pl. Na następne Nocne Zwiedzanie Stara Kopalnia zaprasza już 27 marca – bilety dostępne na stronie obiektu.
 
W tym tygodniu Stara Kopalnia zaprasza na pierwszą Rodzinną Niedzielę - każde spotkanie obejmuje inny temat z zakresu górnictwa i pracy na kopalni, nawiązuje do ciekawostek widzianych oczami dziecka na trasie zwiedzania. Zwiedzanie wybranych przestrzeni kopalni połączone jest ze specjalnymi zadaniami do rozwiązania w czasie trwania wycieczki. Oferta nie obejmuje zwiedzania całego obiektu, a tylko wybranych miejsc wchodzących w skład trasy turystycznej.
 
14.03.2021 odbędzie się pierwsze spotkanie „Górnik gotowy na szychtę!” i rozpocznie się od wędrówki po dawnym budynku łaźni i szatni łańcuszkowej. Każdy młody turysta dowie się gdzie górnicy się przebierali, jak przygotowywali się do pracy i czego najbardziej potrzebowali do pracy w kopalni. Kolejnym etapem będzie zapoznanie się z przestrzenią muzealną i rozwiązanie kilku ciekawych zadań. Bilety dostępne online na stronie Starej Kopalni. Zwiedzanie odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym.
Godz. 10:30 – dla rodziców z dziećmi w wieku 5-7 lat
Godz. 12:30 – dla rodziców z dziećmi w wieku 8-10 lat
 
Stara Kopalnia codziennie zaprasza na zwiedzanie obiektu, które trwa ok. 2 godzin. W tygodniu muzeum jest czynne od 11.00 do 17.00, w soboty i niedziele od 10.00 do 18.00. Zwiedzanie odbywa się w reżimie sanitarnym – obowiązuje noszenie maseczek i dystans społeczny. Bilety można kupić wcześniej przez stronę internetową. 
Na terenie Starej Kopalni dostępne są obecnie dwie wystawy – fotografie Anity Andrzejewskiej w galerii budynku B10 oraz malarstwo Jana Lebensteina w Galerii Sztuki Współczesnej. Wstęp na wystawy jest wolny, czynne codziennie w godzinach 10.00-17.00.
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno