Wirtualne wyścigi samochodowe - świdniczanin w kadrze narodowej
Świdniczanin Damian Lempart powołany do pierwszej kadry w historii nowej dyscypliny - „simracing”.   Sytuacja pandemiczna częściowo ograniczyła aktywność tradycyjnych dyscyplin, zyskały na tym ich wirtualne odpowiedniki - wirtualne wyścigi samochodowe. 

 
W ramach rozwoju całego simracingu nie tylko na świecie, ale także w naszym kraju, odbyły się pierwsze oficjalne Mistrzostwa Polski Digital Motorsport oraz w tym roku została powołana kadra narodowa dla simracingu. Dyscyplinę oraz kadrę prowadzi Sebastian Urbaniak, który oprócz roli Koordynatora Digital Motorsportu, jest dyrektorem prawdziwych wyścigów samochodowych na Torze Poznań.
 
Dla pierwszej kadry w historii nowej dyscypliny, powołanie dostał świdniczanin – Damian Lempart. Kierowca zaczynał swoją przygodę z wyścigami właśnie od simracingu, zdobywając m.in. podwójne Mistrzostwo Polski w Gran Turismo 5 oraz dwa rekordy świata w 2013 roku. 


Świdniczanin zdobył 
dwa wicemistrzostwa Polski w prawdziwych wyścigach samochodowych, stając się jednym z trzech kierowców w Polsce z tytułem w simracingu oraz w prawdziwym motorsporcie – obok Roberta Kubicy i Jakuba Brzezińskiego. W ramach poświęcania się prawdziwym samochodom, Damian wcześniej odrzucał propozycję startów m.in. w Team Redline, który dziś jest jednym z największych drużyn simracingowych, których barw bronią m.in. Max Verstappen i Lando Norris, czyli kierowcy F1. 
 
- Dostając jakoś po godzinie 22:00 wiadomość na Messengerze o powołaniu, nie wiedziałem 
co powiedzieć, aczkolwiek nie byłem w stanie odmówić. To jest wspaniała okazja i miło dostać się 
do tak prestiżowego grona, tym bardziej w ramach pierwszej kadry w historii. 
Poświęcając się samochodom, ciężko już mieć taką samą wprawę jak dawniej i znajdować czas 
na trening przy różnych obowiązkach. Mimo tego, staram się trzymać jakiegoś sensownego tempa razem z kolegami-simracerami. Całe szczęście, w większości zawodów raczej będę rywalizować 
w klasach tylko i wyłącznie dla osób z licencjami wyścigowymi. Nie zmienia to faktu, że będę wkładać całe swoje serce, aby osiągać jak najlepsze wyniki - mówi Damian Lempart.


 
Damian głównie skupia się na realnych wyścigach, wracając do regularnych startów od sezonu 2020 
i łącząc je przy okazji z różnymi zawodami simracingowymi, m.in. z wyścigiem ORLEN Stay & Play, gdzie nasz kierowca wygrał jeden z dwóch wyścigów, rywalizując m.in. z Robertem Kubicą. 
 
Pierwsze zawody w których bierze udział nowa kadra narodowa – European Digital Motorsport Cup odbędą się w najbliższą sobotę, o godzinie 12:00 na platformie iRacing. Transmisja na żywo z wirtualnego wyścigu będzie dostępna m.in. na platformie YouTube.opr. adm
foto: użyczone Damian Lempart
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno