Menu

Wybory do Rad Wspólnot Samorządowych

Wybory do Rad Wspólnot Samorządowych już w niedzielę 11 kwietnia. Mieszkańcy wybiorą na czteroletnią kadencję do każdej z Rad Wspólnot Samorządowych po 15 członków.

 

Wybory do Rad Wspólnot Samorządowych
Wybory odbędą się w niedzielę 11 kwietnia 2021 r. w godzinach 9.00-18.00 do jedenastu Wspólnot Samorządowych:
– Podgórze, Nowy i Stary Glinik
– Biały Kamień, Konradów
– Nowe Miasto
– Lubiechów
– Rusinowa, Kozice
– Stary Zdrój
– Piaskowa Góra
– Sobięcin, Gaj
– Śródmieście
– Szczawienko, Książ
 
 
– Podzamcze
 
Mieszkańcy wybiorą na czteroletnią kadencję do każdej z Rad Wspólnot Samorządowych po 15 członków. Wybory zostaną przeprowadzone w siedzibach Rad Wspólnot Samorządowych.

Wspólnoty prowadzą działalność we własnych siedzibach, dysponują środkami wydzielonymi w budżecie Gminy Wałbrzych. Członków Rad wybiorą mieszkańcy obszarów Wspólnot, spośród kandydatów (także będących mieszkańcami obszarów Wspólnot).
 
Do zadań realizowanych przez Rady należą:
- zaspokajanie potrzeb społeczności lokalnej i prowadzenie działań na rzecz jej integracji,
- działanie na rzecz rozwoju i poprawy stanu środowiska naturalnego,
- tworzenie warunków do pełnego udziału w życiu publicznym wszystkich uczestników Wspólnoty,
- inicjowanie działań i współdziałanie w zakresie utrzymania porządku publicznego,
bezpieczeństwa i przeciwdziałania patologiom społecznym.
 
Informacje dotyczące wyborów do Rad Wspólnot Samorządowych zamieszczone są na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu w zakładce „Wybory do Rad Wspólnot Samorządowych 11.04.2021 r. - kliknij TUTAJ” oraz udzielane są telefonicznie pod numerami: 74 66 55 171, 74 66 55 169.

opr. adm
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Słuchacz i Telewidz . (11 marca 2021 6:11)
Ciepłownie zostały sprzedane niemcom przez POparańców nie za czapkę śliwek ale za kasę pod stołem ! Należy teraz sprawdzić konta burmistrzów ich rodzin a wszystko będzie jasne !!! Na zasadzie "pokaż lekarzu co masz w garażu" ! POpaprańców należy tępić wszędzie przy każdej okazji, to jest gorsza zaraza od Covidu19 a jedyną szczepionką na POpaprańców jest utylizacja społeczna , polityczna itd. do 4 pokolenia wstecz !!! Czym prędzej tym lepiej dla Polski i Polaków !!!
Telewidz (11 marca 2021 0:22)
Wybory samorządowe to demokracja ale Media informują że w Polsce na ziemiach odzyskanych tam gdzie rządzi miastami platforma masowo sprzedawane są miejskie ciepłownie niemcom. Zapytuję czy wałbrzyska ciepłownia też została sprzedana niemcom za czapkę śliwek tak jak w innych miastach pod dyktaturą platformy.

Dodaj komentarz

Gość Dnia - Patryk Wild

Ruszyli w miasto... Roman Szełemej zbiera podpisy

Dr Paweł Pyka odebrał tytuł zasłużonego dla Wałbrzycha

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij