Będzie prawie 20 tys. nowych wodomierzy na Podzamczu

Prawie 20 tys. wodomierzy zostanie wymienionych w mieszkaniach na Podzamczu. Dzięki nowym wodomierzom, odczyt będzie przeprowadzany online i nie będzie miejsca na oszustwo. 

- Praktycznie  końca roku mamy taki harmonogram ułożony. Skończyła się legalizacja tych wodomierzy (jeszcze w roku 2020). Wobec tego, chcemy normalnie rozliczać rok 2021. Względy techniczne i ekonomiczne za tym przemawiają. Wodomierze, które skończyły okres legalizacji, mogą być kwestionowane przez mieszkańców, że wyliczenie, które mu przedstawiamy może być nieprawidłowe. - mówi prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze, Tadeusz Choczaj. 
 
Do tej pory był dwa okresy rozliczeniowe. Pierwszy okres rozliczeniowy od 1 stycznia do 31 maja. Drugi okres rozliczeniowy od 1 czerwca do 31 grudnia. Teraz Spółdzielnia będzie mogła przeprowadzić odczyt na bieżąco. 
 
- Analizujemy odczyt z wodomierzy. Na przykład ktoś zgłasza zero zamieszkałych, a tymczasem wodomierz wskazuje nam zużycie. Te wodomierze, które zakładamy, pozwalają nam na kontrolowanie online. Będą nowocześniejsze od tych, które są aktualnie. - mówi prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze, Tadeusz Choczaj.
 
Nie wszystkie wodomierze będą wymienione. Nie ma takiej technicznej możliwości, w tak krótkim czasie. 
 
- W roku 2020 Urząd Miar pozwolił nam eksploatować wodomierze, które straciły legalizację  i rozliczać na ich podstawie. W 2021 powinny być legalizowane. - mówi prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze, Tadeusz Choczaj.
 
red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno