Menu

Zmarł Henryk Połeć

Zmarł Henryk Połeć, były trener kadry Polski juniorów w biegach i sędzia lekkoatletyczny.  Był też świetnym zawodnikiem.  
 
Zmarł Henryk Połeć
Przybył do Wałbrzycha w latach 60tych z Elbląga by stać się częścią naszej  lekkoatletycznej rodziny.  Był świetnym zawodnikiem - biegał przez przeszkody.
Był trenerem i wychowawcą reprezentantów Polski - medalistek i medalistów Mistrzostw Polski.  Były trener kadry Polski juniorów w biegach i sędzia lekkoatletyczny. 

Jeden z jego wychowanków a nasz trener Roman Magdziarczyk, wspomina go jako postać niezwykle spokojną, elegancką, ułożoną, elekwentną i emanującą niezwykłą aurą. To on pokazał Romanowi na czym polega trening długodystansowy. Zawsze przygotowany do pracy indywidualnej, z planami treningowymi, które były doskonałym fundamentem dla sportu profesjonalnego.
 
Nasz trener Janusz Styś rozpoczynał swoją trenerską przygodę u jego boku...
 
 
Mieliśmy nadzieję się znów z Tobą Heniu spotkać - na naszym 75leciu...
Bij rekordy i trenuj młodzież tam, gdzie cicho i spokojnie...


                                                                          Koledzy, koleżanki i Twoi wychowankowie
                                                                                            LKS GornikWalbrzych


opr. adm
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Roman Babut Prezes Klubu Zainteresowań OLIMPIJCZYK (12 marca 2021 20:41)
Heniu, poza pasją zawodniczą i trenera lekkoatletyki, od dawien dawna "zaraził się" pięknym hobby - filatelistyką olimpijską, poświęcając jej wiedzę i serce. Pasjonowały Go igrzyska olimpijskie ery nowożytnej i przede wszystkim lekkoatletyka na znaczkach pocztowych. Za eksponaty, opracowaniu których poświęcił ogrom czasu, uzyskał wiele cennych wyróżnień medalowych włącznie z medalami złotymi na krajowych i zagranicznych wystawach. Swoją pasję przekazywał młodzieży. Spoczywaj w spokoju ...

Dodaj komentarz

Karnety na mecze Górnika w sprzedaży od piątku

Obwodnica Wałbrzycha: To już końcówka prac

Droga przez mękę - jedziemy ul. 1 Maja

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij