Menu

Dzień Lalkarstwa z Akademią pana Kleksa

21 marca lalkarze na całym świecie obchodzą swoje święto. Z tej okazji Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprezentuje widzom spektakl oparty na różnych formach, od lalki tintamareski po maskę. Jest to jedna z najnowszych pozycji w repertuarze - „Akademia pana Kleksa” w reż. Karoliny Maciejaszek.

Dzień Lalkarstwa z Akademią pana Kleksa
Historię niezwykle ekscentrycznego nauczyciela – pana Ambrożego Kleksa oraz jego uczniów znają niemal wszyscy. Nauka u kogoś, kto potrafi czytać w myślach, unosić się w powietrzu, z małych rzeczy zrobić duże czy gotować z kolorowych szkiełek, musi być nadzwyczajną przygodą. Akademia to miejsce, gdzie wszystko staje się możliwe. Wystarczy otworzyć odpowiednie furtki, by znaleźć się w krainach znanych bajek. Zamiast nudnej edukacji, pan Kleks proponuje lekcje latania, bajania, kleksografii i dość nietypowej geografii z globusem w roli piłki. 
 
 
Akademia to przestrzeń nie tylko dla nieograniczonej wyobraźni, ale także wolności. To azyl dla wszystkich wykluczonych, słabeuszy i dziwaków, którzy nie potrafią odnaleźć się we własnym środowisku. To miejsce, gdzie każdy czuje się jak u siebie: dobrze i bezpiecznie. To przede wszystkim szkoła, gdzie najważniejsze są potrzeby dziecka i rozwój jego osobowości, a nie rygorystyczna nauka. Pytanie tylko, czy taka szkoła przetrwa… 
 
„Akademia pana Kleksa” to rozśpiewane przygody, które zyskują na atrakcyjności dzięki nowym aranżacjom znanych piosenek. Dzieci z pewnością rozpoznają utwory Brzechwy, a dorośli wrócą do dziecięcych lat. Na przedstawienie, które odbędzie się 21 marca o godz. 12:30, zapraszamy widzów od 7. roku życia. 
 
 
UWAGA! W związku z COVID-19 przypominamy, że podczas wszystkich spektakli lub innej wizyty w Teatrze widzowie zobowiązani są do zakrycia ust i nosa. Obowiązek ten nie dotyczy dzieci do 4. roku życia. 
 
 
BILETY 
20 zł – normalny
18 zł – ulgowy (dzieci do 12. roku życia)
 
KASA BILETOWA TEATRU, tel. 74 666 73 41, czynna godzinę przed spektaklem
KUP BILET ON-LINE – bilety.teatrlalek.walbrzych.pl  (preferowana forma zakupu)
 
opr.plr
foto: użyczone / W. Łomża
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Życzliwy (16 marca 2021 8:11)
Bilet normalny 20zł a ulgowy 18zł jaja sobie robicie z taką ulgą.Za te pieniądze to powinniście dodawać za darmo czipsy i colę wy krwiopijcy.
Lekarz wojskowy (15 marca 2021 21:11)
Dobrze, że chociaż dzieciom do czwartego roku życia 'pozwolono' nie nosić szmat na twarzy. Szkoda, że starszym już się przez to implicite nakazuje... Budżetówka zobowiązuje, trzeba pajacować i udawać, że jest 'pandemia'. Odrażające!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   kultura  |   teatr  |   lalki i aktora  |   spektakl  |   akademia pana kleksa  |  

Karnety na mecze Górnika w sprzedaży od piątku

III Festiwal Muzyki i Kultury Romskiej

Obwodnica Wałbrzycha: To już końcówka prac

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij