Dzień Lalkarstwa z Akademią pana Kleksa

21 marca lalkarze na całym świecie obchodzą swoje święto. Z tej okazji Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprezentuje widzom spektakl oparty na różnych formach, od lalki tintamareski po maskę. Jest to jedna z najnowszych pozycji w repertuarze - „Akademia pana Kleksa” w reż. Karoliny Maciejaszek.

Historię niezwykle ekscentrycznego nauczyciela – pana Ambrożego Kleksa oraz jego uczniów znają niemal wszyscy. Nauka u kogoś, kto potrafi czytać w myślach, unosić się w powietrzu, z małych rzeczy zrobić duże czy gotować z kolorowych szkiełek, musi być nadzwyczajną przygodą. Akademia to miejsce, gdzie wszystko staje się możliwe. Wystarczy otworzyć odpowiednie furtki, by znaleźć się w krainach znanych bajek. Zamiast nudnej edukacji, pan Kleks proponuje lekcje latania, bajania, kleksografii i dość nietypowej geografii z globusem w roli piłki. 
 
 
Akademia to przestrzeń nie tylko dla nieograniczonej wyobraźni, ale także wolności. To azyl dla wszystkich wykluczonych, słabeuszy i dziwaków, którzy nie potrafią odnaleźć się we własnym środowisku. To miejsce, gdzie każdy czuje się jak u siebie: dobrze i bezpiecznie. To przede wszystkim szkoła, gdzie najważniejsze są potrzeby dziecka i rozwój jego osobowości, a nie rygorystyczna nauka. Pytanie tylko, czy taka szkoła przetrwa… 
 
„Akademia pana Kleksa” to rozśpiewane przygody, które zyskują na atrakcyjności dzięki nowym aranżacjom znanych piosenek. Dzieci z pewnością rozpoznają utwory Brzechwy, a dorośli wrócą do dziecięcych lat. Na przedstawienie, które odbędzie się 21 marca o godz. 12:30, zapraszamy widzów od 7. roku życia. 
 
 
UWAGA! W związku z COVID-19 przypominamy, że podczas wszystkich spektakli lub innej wizyty w Teatrze widzowie zobowiązani są do zakrycia ust i nosa. Obowiązek ten nie dotyczy dzieci do 4. roku życia. 
 
BILETY 
20 zł – normalny
18 zł – ulgowy (dzieci do 12. roku życia)
 
KASA BILETOWA TEATRU, tel. 74 666 73 41, czynna godzinę przed spektaklem
KUP BILET ON-LINE – bilety.teatrlalek.walbrzych.pl  (preferowana forma zakupu)
 
opr.plr
foto: użyczone / W. Łomża
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno