Menu

Egzaminy 8-klasistów - w połowie szkół tylko online

Po próbnych maturach przyszedł czas na sprawdzenie formy uczniów klas ósmych szkoły podstawowej. Połowa wałbrzyskich szkół zdecydowała się przeprowadzić próbne testy w formie zdalnej.

Egzaminy 8-klasistów - w połowie szkół tylko online
Z powodu pandemii dyrekcja szkoły w porozumieniu z radą pedagogiczną może nie zdecydować się na organizację egzaminów próbnych lub przeprowadzić je w formie zdalnej.
 
- Część z naszych szkół zdecydowała się na przeprowadzenie egzaminów w formie stacjonarnej a cześć online, głównie ze względu na stwierdzone zakażenia koronawirusem wśród uczniów lub nauczycieli. Po zebraniu raportów ze wszystkich szkół mogę powiedzieć, że będzie to pół na pół - mówi Wiceprezydent Miasta Wałbrzycha Sylwia Bielawska.
 
Testy w formie online, choć bezpieczniejsze, mogą dać nieprawidłowy obraz stanu przygotowania ucznia do właściwych egzaminów. Pedagodzy apelują o uczciwość przy ich rozwiązywaniu, bo wyniki nie będą brane pod uwagę przy wystawianiu ocen a dadzą samym uczniom szansę na sprawdzenie swojej wiedzy.
 
- Zawsze są w jakiś sposób pilnowani ale doskonale już wiemy, że w wielu przypadkach osoby trzecie pomagają uczniom rozwiązywać tego typu testy. Wydaję mi się, że rodzice i opiekunowie powinni unikać takich rozwiązań, albowiem robią tym krzywdę swojemu dziecku - twierdzi Sylwia Bielawska.
 
 
Egzaminy w formie stacjonarnej odbywać się będą w pełnym reżimie sanitarnym a młodzież podzielona zostanie na możliwie jak najmniejsze grupy.
 
- Bardzo prosimy rodziców i opiekunów, jeśli dziecko przebywa w miejscu, gdzie na izolacji lub kwarantannie jest jakiś domownik, ma stwierdzoną chorobę czy występują różne objawy, aby takiego dziecka absolutnie do szkoły nie posyłać. Przed wejściem młodzież będzie dzielona na małe grupy i prowadzona do mniejszych sal. Dyrektorzy mają tak przygotować klasy, by ograniczyć kontakt między uczniami i ryzyko zakażenia do minimum - zapewnia Bielawska.
 
Testy diagnostyczne startują już w środę 17 marca. Na pierwszy ogień idzie język polski, dzień później matematyka a w piątek języki obce nowożytne. 
 
 

Komentarze

Artur (16 marca 2021 12:35)
Cytuję użytkownika: ala
to po co było szczepić nierobów?
Po to szczepienia nauczycieli,żeby uchronić siebie i swoja rodzinę przed takimi jak ty !Nierobów masz w swoim patologicznym środowisku.Woiec wara od nauczycieli.Ty nigdy pedagogiem!nie będziesz po niepełnej podstawówce!
Tylko (16 marca 2021 12:11)
Szkoły ,które zdecydowały się na egzamin zdalny,to myślący dyrektorzy.Dbaja o swoich nauczycieli i uczniów.W tak wzrastającej liczbie zachorowań.Uwazam,że pozostali dyrektorzy nie widzą zagrożenia ,co jest żenujące!
Lilka (16 marca 2021 10:58)
Cytuję użytkownika: ala
to po co było szczepić nierobów?
Odezwała się idiotka.Pracujaca raz w tygodniu w kolejce pod Mopsem .Szczepili po to ,abyś ty miała czas na spotkania z takimi samymi bezmózgi jak ty!
Pan (16 marca 2021 10:55)
Cytuję użytkownika: ala
to po co było szczepić nierobów?
Do kogo ta aluzja ?prostsczko !Widać ,że twoje myślenie odzwierciedla wykształcenie.Pozdrowienia od kadry szkoły nr.10.Choc i tam uczniowie zdobyli jakieś wiedzę i obycie!
ala (16 marca 2021 9:15)
to po co było szczepić nierobów?

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   szkoły  |   egzaminy  |   8 klasa  |   testy próbne  |   koronawirus  |   edukacja  |  

Powstanie monografia Wałbrzycha ?

Danuta Marosz w ''Dzień dobry Wałbrzych'' (podcast)

Jest już pierwszy, profesjonalny teledysk zespołu Paranoja

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij