Menu

Będą montować gniazdo dla bocianów

Będzie platforma dla bocianów na słupie energetycznym w Starym Julianowie. Taka interwencja da szansę bocianom zbudować gniazdo jeszcze w tym sezonie i być może dochować się młodych.

Będą montować gniazdo dla bocianów
Miejsce jest ciekawe ponieważ obok siebie stoją dwa słupy z gniazdami, oddalone o około 50 metrów.
 
Jedno gniazdo jest tam już od wielu lat i ma zrobioną przez energetyków platformę na gniazdo.  Do niego zaczęły dolatywać inne pary bocianów i toczyć o nie walki. Po jakimś czasie bociany, które ta walkę przegrały zaczęły wić nowe, na drugim bliskim słupie. I jutro właśnie na tym drugim gnieździe montujemy platformę do wyniesienia nowego gniazda powyżej poziomu przewodów energetycznych.
Zapewni to bezpieczeństwo ptakom i bezpieczną pracę linii energetycznej.
 
Energetycy dbają o bocianie gniazda na słupach energetycznych od wielu lat. Szczegóły akcji „Bociany TAURONA", oraz relacje z podobnych prac energetyków znajdujdziesz tutaj 
 
 
Miejsce: Stary Julianów (obok posesji nr 180), 58-300 Wałbrzych, gmina Walim
Termin: 16 marca (jutro, wtorek), godz. 9.30
Zakładanie platformy potrwa do 2 godzin.
 
red
info: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

janek (16 marca 2021 16:32)
u nas jest czyste powietrze zapraszamy bocki
Mad (16 marca 2021 10:15)
Szkoda tylko że na tym słupie się zabil w tamtym roku mlody bocianek :(.

Dodaj komentarz

Jak pomóc zmarzniętym bocianom?

Zamontowano gniazdo dla Bocianów w Starym Julianowie

Bociany: fakty i ciekawostki

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij