Budowa S3 utrudnia życie mieszkańcom

Mieszkańcy Starych Bogaczowic nie chcą, by prace saperskie przy budowie drogi ekspresowej S3 były prowadzone w nocy. Wystosowali petycję, w której chcą zmiany godzin prac. 

Mieszkańcy wnoszą o zmianę dni i godzin, w których prowadzone są prace saperskie i wysadzanie skał w związku z budową tuneli TS-26 i TS-32 w ramach budowy drogi ekspresowej S3 na terenie gminy Stare Bogaczowice. 

 
W imieniu mieszkańców petycję do Generalnej Dyrekcji Krajowych Dróg i Autostrad wystosowało Stowarzyszenie Polska 2050 Koło Powiatu Wałbrzyskiego
 
Jak informują - Obecnie prace saperskie prowadzone są w godzinach nocnych w ciągu tygodnia oraz w weekendy co znacząco utrudnia życie mieszkańcom miejscowości: Stare Bogaczowice, Nowe Bogaczowice i Gostków (na terenie gminy Stare Bogaczowice). Nocne wybuchy, które rozchodzą się po całej okolicy budzą wszystkich w środku nocy, powodując paniczne reakcje domowych zwierząt. Jest to szczególnie uciążliwe dla rodzin z małymi dziećmi, które budzą się i nie mogą ponownie zasnąć. 
Ponieważ trwa to od dłuższego czasu, taki termin prowadzenia wybuchów jest niezwykle uciążliwy dla mieszkańców, dlatego prosimy o zmianę czasu prowadzenia prac saperskich na godziny dopołudniowe lub popołudniowe poza weekendami.
 
red
foto: ilustracyjne

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno