Jak zrobić muppeta?

Wraz z Teatrem Lalki i Aktora już dziś rozpoczynamy obchody Światowego Dnia Lalkarstwa, który przypada na 21 marca. Na początek zwiedzamy kulisy z Ropuchem i uczymy się jak zrobić swojego własnego mapeta.

Od dziś do niedzieli będzimy razem z aktorami przyglądać się różnym rodzajom teatralnych lalek a nawet nauczymy się robić je samemodzielnie. Na początek bohater jednego ze spektakli oprowadzi nas po kulisach teatru. Razem z Ropuchem zobaczymy miejsca, które na co dzień są dostępne tylko aktorom i pracownikom teatru.

 

Zobacz film - kliknij tutaj

 

 

Ropuch reprezentuje rodzinę lalek zwaną potocznie mapetami (od słynnych Muppetów stworzonych przez Jima Hensona). Nazywa się je także "pyskówkami" i "lalkami mimicznymi", bo wyrażają emocje twarzą, za sprawą dłoni animatorów. Filip Niżyński, aktor wałbrzyskiego teatru pokaże wam jak samodzielnie stworzyć taką lalkę z przedmiotów, które znajdziecie w swoim domu.

 

Zobacz film - kliknij tutaj

 

Dziś wieczorem, kontynuując nasz cykl pokażemy wam inny rodzaj teatralnej lalki i ćwiczenia, które pomagają aktorom animować bohaterów waszych ulubionych spektakli.

 

plr

foto: Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno