Spis Powszechny Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy

Pozostało 12 dni do Narodowego Powszechnego Spisu Ludności i Mieszkań. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział jest obowiązkowy. Dostępne są juz pytania, na które należy odpowiedzieć. 

Spis będzie trwać od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 roku. 

 

Pytania dotyczą m.in:

 

- Danych osoby

- Adresu zamieszkania

- Osób zakwaterowanych w mieszkaniu

- Osób, które sa zameldowane, ale mieszkają za granicą

- Relacji rodzinnych

- Kwestionariuszu mieszkania

- Kraju urodzenia

- Związków

- Wykształcenia

 

Na pytania należy odpowiedzieć online lub telefonicznie.  Metodami uzupełniającymi są spis telefoniczny lub spis bezpośredni dokonany przy pomocy rachmistrza spisowego. Na niektóre z pytań, jak te o związkach i religii - nie musimy odpowiadać. 

 

Uruchomiono specjalną infolinię, pod którą można uzyskać informacje tel. 22 279 99 99. 

 

Formularz do samospisu zaprojektowany został w taki sposób, aby przejście do kolejnego pytania zależało od odpowiedzi udzielonej na pytanie poprzednie. Tym samym nie należy utożsamiać liczby pytań w przedstawionym na stronie wykazie pytań z liczbą wszystkich pytań, na które dana osoba będzie udzielała odpowiedzi, ponieważ będzie to wynikało z indywidualnej sytuacji respondenta (np. wieku, jego historii migracyjnej, statusu na rynku pracy, bycia osobą z niepełnosprawnościami itp.) - czytamy na stronie spis.gov.pl

 

Dane pozyskane podczas spisu mają posłużyć do celów naukowo-badawczych. Zostaną też wykorzystane do tworzenia założeń polityk publicznych, które państwo i władze samorządowe prowadzą w różnych sferach życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego. 

 

Jeśli ktoś nie spisze się sam, skontaktuje się z nim rachmistrz.

 

red

foto: ilustracyjne

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno