Ksiądz z Boguszowa-Gorc skazany za pedofilię

Nieprawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Świdnicy, ksiądz Leszek S. został skazany na 15 lat więzienia m.in za seksualne wykorzystywanie osób małoletnich i przywłaszczenie dużej sumy pieniędzy.

Przypomnijmy, do zatrzymania doszło w Świdnicy w grudniu 2019 roku. Wówczas księdzu zarzucano dwa czyny o charakterze pedofilskim - seksualne wykorzystywanie małoletniego i seksualne nadużycie. Później włączono do postępowania zeznania dwóch kolejnych ofiar. W toku prowadzonego śledztwa pojawiły się także nowe zarzuty - przywłaszczenie kwoty 350 tys. zł. Sprawę do prokuratury złożyła świdnicka kuria.
 
Ksiądz pracował w parafiach w Świerzawie, Zwróconej, Chojnowie, Wałbrzychu, Legnicy, Ścinawie, Rudzicy, Siekierczynie, Chojnowie, Głuszycy i Boguszowie-Gorcach
 
Do czynów, o które oskarżany był Leszek S. miało dochodzić w latach 2002-2012. Do 2019 roku ksiądz pełnił posługę w Boguszowie-Gorcach.  Dziś w Sądzie Okręgowym w Świdnicy. Leszek S. usłyszał wyrok 15 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno