Stara Kopalnia dostępna do zwiedzania z zewnątrz

Stara Kopalnia do 9 kwietnia 2021 r. jest zamknięta dla turystów. Dostępny będzie teren zewnętrzny w godzinach 8.00-18.00, gdzie znajdują się zabytkowe maszyny górnicze.

Zakupione bilety na zwiedzanie oraz planowane wydarzenia można zwrócić. Centrum Obsługi Zwiedzających jest dostępne mailowo: recepcja@starakopalnia.pl oraz telefonicznie: 74 667 09 70.
 
W czasie ponownego zamknięcia Stara Kopalnia zaprasza do skorzystania z bogatej oferty online. Dostępna jest oferta edukacyjna skierowana zarówno do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Do wyboru są takie zajęcia jak „Mechaniczna Kopalnia” czy „Wokół tradycji górniczych”. Szczegóły znajdziesz tutaj
 
 
Na stronie obiektu znajduje się też specjalna zakładka „Zostań w domu ze Starą Kopalnią”, gdzie znajdują się wirtualne zwiedzanie oraz spacery po wystawach. Dostępne są także prezentacje dotyczące działania maszyn górniczych, krzyżówki, rebusy oraz instruktaże jak wykonać czako z papieru lub stworzyć żurawia techniką origami.
 
Na Facebook’u Starej Kopalni codziennie publikowane są materiały z ciekawostkami górniczymi. Co drugi wtorek o godzinie 16.00 instytucja zaprasza na Spotkanie ze sztuką w formie online, a co drugi czwartek, również o godzinie 16.00, na opowiadania muzealników w cyklu „Górnicze Historie”. 
 
W najbliższym czasie odbędzie się także live z górnikami oraz warsztaty świąteczne w  formie online.
 
Dla interesantów Stara Kopalnia będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Zalecany jest wcześniejszy kontakt mailowy lub telefoniczny (e-mail: sekretariat@starakopalnia.pl, tel. 74 667 09 00).
 
info:użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno