Międzynarodowy Festiwal Muzyki Barokowej w Szczawnie-Zdroju

Około 60 artystów z z 9 krajów  zaprezentuje się podczas Festiwalu Barokowego w Szczawnie-Zdroju. Organizatorem festiwalu jest Władysław Kłosiewicz, jeden z najwybitniejszych klawesynistów na świecie. Festiwal rozpocznie się 22 kwietnia i potrwa do 25 kwietnia. 

Wśród artystów znajdą się specjaliści w swoim fachu m.in. profesorowie i wykładowcy. - Jak mówi Mirosław Kowalik, dyrektor Teatru Zdrojowego, gdzie odbędzie się festiwal – Tytuł goni tytuł, artysta goni artystę.
 
- Ten festiwal, który planujemy, jest to pierwszy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Barokowej w Szczawnie-Zdroju. Jest to początek, tego co ma się wydarzyć w przyszłości. To jest trudny czas na rozpoczęcie czegokolwiek. Tym bardziej, że nie wiemy czy będziemy otwarci, czy będzie się to odbywać w gronie artystów i  potem publiczność będzie mogła obejrzeć, to co nagramy. Może nam się uda, że sala w części będzie  wypełniona. To nie ma znaczenia. Ważne jest, by zrobić coś dobrego. - mówi dyrektor Teatru Zdrojowego, Mirosław Kowalik.
 
Koncerty nie będą biletowane. Udział będzie ogólnodostępny. Organizatorzy przygotowują się na różne scenariusze, zależne od rozwoju pandemii i wprowadzanych obostrzeń. 
 
- Przygotowujemy się też na to, że odbędzie się to bez publiczności. Każdy koncert będzie nagrany i udostępniony w internecie. Wspólnie z gminą przygotowujemy coś, co mamy nadzieję przyniesie Szczawnu wielką chwałę i chlubę. Muzyka barokowa ma swoich fanów. Trzeba się liczyć z tym, że oni są w całej Polsce, Czechach, Niemczech. Liczymy na dalszy rozwój tego festiwalu i kolejne edycje. Liczymy na przyjazd fanów, a jest to możliwe, bo są wyjątkowi artyści. - mówi dyrektor Teatru Zdrojowego, Mirosław Kowalik. 
 
Jakie atrakcje czekają na fanów muzyki barokowej?
 
- Będą to koncerty zarówno w Teatrze Zdrojowym, jak i pierwszy koncert odbędzie się w naszym kościele parafialnym w Szczawnie-Zdroju. Będzie to przeniesiony koncert wielkopostny, który nie może się teraz odbyć z powodów oczywistych. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych koncertach. Pozostałe dni, czyli 23, 24, 25 będą po dwa koncerty. Jeden kameralny-klawesynowy, a pozostałe zespołowe. - mówi dyrektor Teatru Zdrojowego, Mirosław Kowalik.
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno