Menu

Fundusz Toyoty - selekcja zakończona, trwa głosowanie

Do 8 kwietnia trwa głosowanie na najlepsze projekty Funduszu Toyoty – „Dobre pomysły zmieniają nasz świat”, które będą realizowane w 2021 roku.

Fundusz Toyoty - selekcja zakończona, trwa głosowanie
Mieszkańcy regionu mogą zagłosować na wybrane przez siebie projekty z aglomeracji wałbrzyskiej i powiatu oławskiego zgłoszone przez lokalne organizacje non-profit. Każdy oddany głos oznacza jeden punkt przyznany danemu projektowi.
 
- Chcemy by mieszkańcy regionu wałbrzyskiego i jelczańskiego mogli razem z nami współdecydować o tym, które projekty będą realizowane w ramach tegorocznej edycji konkursu, bo przecież to oni będą rzeczywistymi beneficjentami projektów. Stąd nasz pomysł na ten sposób głosowania. By wyrównać szanse mniejszych i większych gmin do punktacji zaliczanych jest maksymalnie pierwszych 100 głosów mieszkańców oddanych na każdy projekt – podkreśla Grzegorz Górski, Manager General Affairs fabryki Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach, która jest inicjatorem Funduszu Toyoty.
 
 
W pierwszym etapie wnioski były oceniane na postawie kryteriów takich jak: współpraca z innymi partnerami, liczba pracowników Toyoty zaangażowanych w projekt oraz promocja. Następnie komisja złożona z przedstawicieli partnerów funduszu czyli Toyoty, Fundacji Edukacji Europejskiej, Zespołu Szkół Nr 5 w Wałbrzychu oraz Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach przyznała punkty poszczególnym projektom na postawie: zbieżności projektu z priorytetami Toyoty (ekologia, mobilność, edukacji techniczna, sport i bezpieczeństwo na drogach), zaspokajanie potrzeb i rozwiązywanie problemów lokalnej społeczności oraz kreatywności projektu.
 
 
Teraz na najlepsze projekty mogą głosować mieszkańcy regionu wałbrzyskiego i oławskiego. Głosowanie prowadzone jest na dedykowanej stronie FunduszToyoty.pl, na której można też zapoznać się z koncepcjami zagospodarowania przestrzeni dla poszczególnych projektów. Koncepcje zostały przygotowane przez uczniów i nauczycieli architektury krajobrazu Zespołu Szkół nr 5 oraz informatyki Zespołu Szkół w Jelczu-Laskowicach w oparciu o materiały przekazane przez organizacje non-profit biorące udział w konkursie grantowym. Pomimo trwającej pandemii oraz zdalnego nauczania praca uczniów i nauczycieli trwała od grudnia.
 
 
Na podstawie punktacji ze wszystkich etapów konkursu 9 marca ogłoszonych zostanie finalnie 5 projektów z aglomeracji wałbrzyskiej oraz 3 projekty z powiatu oławskiego, które otrzymają granty z Funduszu Toyoty, do 20 tysięcy złotych każdy. Ich realizacja planowana jest pomiędzy kwietniem a październikiem br.
 
Projekty z aglomeracji wałbrzyskiej:
1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. B. Malinowskiego, Boguszów Gorce
- projekt „Bezpieczna droga do szkoły i terenu obiektu OSiR”
- 175 punktów
2. Muzeum Wsi Sudeckiej i Techniki Mikroskopowej, Głuszyca
- projekt „Plenerowe eksperymentarium wodne”
- 165 punktów
3. Szkoła Podstawowa nr 3 w Głuszycy
- projekt „Bezpieczne przejście dla pieszych”
- 160 punktów
4. Fundacja Z INNEJ BAJKI, Świdnica
- projekt „Budowa Edukacyjnego Placu Zabaw na terenie istniejącego placu przy u. Polna Droga”
 
 
- 155 punktów
5. OPS Mieroszów
- projekt „Polana pod Czerwoną Skałą”
- 155 punktów
6. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15, Wałbrzych
- projekt „Miasteczko rowerowe”
- 140 punktów
7. Miejska Szkoła Podstawowa, Szczawno Zdrój
- projekt „Nasze rady na odpady”
- 140 punktów
 
Projekty z powiatu oławskiego:
1. Stowarzyszenie Ekologiczne "Etna"
- projekt „Na pomoc mopkom. Poprawa warunków życia nietoperzy”
- 155 punktów
2. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju i integracji, Chwałowice,
- projekt „Chwałowicka EKOSFERA – jedz zdrowo”
- 130 punktów
3. Sołectwo Łęg, Urząd Miasta i Gminy Jelcz- Laskowice,
- projekt „Mini siłownia pod kwitnąca wiśnią”
- 125 punktów
4. Klub Modelarstwa Samochodowego, Jelcz-Laskowice
- projekt „Remont i modernizacja toru modelarskiego do wyścigów modeli samochodów”
- 115 punktów
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

turysta (28 marca 2021 12:22)
zróbcie napis dla turystów wałbrzych

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   fundusz toyoty  |   toyota  |   granty  |   projekty  |   głosowanie  |  

Prawie 220 tys. zł - Wałbrzych pobił swój rekord WOŚP

Rekordowa aukcja na Gali Ambasadorów

Górnik ''przegonił'' Dziki z Warszawy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij