Zbierają na pomnik legendarnego kierowcy

Ayrton Senna ma już w Wałbrzychu ulicę nazwaną jego imieniem a w maju na terenie Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych przy tejże ulicy stanąć ma pomnik ku czci tragicznie zmarłego kierowcy wyścigowego. Trwa zbiórka funduszy a wspiera ją Krzysztof Hołowczyc.

Ayrton Senna da Silva (ur. 21 marca 1960 w São Paulo, zm. 1 maja 1994 w Bolonii) – brazylijski kierowca wyścigowy, trzykrotny mistrz świata Formuły 1. Jeździł w zespołach Toleman, Lotus, McLaren i Williams. Przez wielu ekspertów i zawodników uważany za najlepszego kierowcę F1 wszech czasów. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób związanych z Formułą 1. Po poważnym wypadku podczas Grand Prix San Marino na torze Imola, zmarł w szpitalu w Bolonii we Włoszech w wyniku obrażeń mózgu.

 

Na całym świecie miał wielu oddanych fanów a wśród nich byłego kierowcę wyścigowego a obecnie wałbrzyskiego przedsiębiorcę Jerzego Mazura. To z jego inicjatywy, imieniem Ayrtona Senny nazwano ulicę prowadzącą do Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych, gdzie znaleźć można wiele pamiątek związanych z gwiazdami polskiego i światowego motosportu.

 

 

Wkróce na tym terenie pojawi się kolejny hołd dla legendarnego kierowcy - pomnik z brązu, którego odsłonięcie zaplanowano na 1 maja 2021 r. w 27. rocznicę ostatniego wyścigu Ayrtona Senny w Grand Prix San Marino na Imola. Fani sportów samochodowych mogą wesprzeć tę inicjatywę za pośrednictwem zrzutki na portalu zbieram.pl. Zachęca do tego jeden z najsłynniejszych polskich kierowców Krysztof Hołowczyc.

 

 

Więcej informacji na temat inicjatywy znajdziecie TUTAJ.

 

plr

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno